کد خبر: 127551493
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » شکوفایی غنچه فطرت در آفتاب عرفات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: عظمت عرفات در نگاه تو تجلی پیدا می کند با این نگاه می توانی بندهای دعای عرفه را مرور کنی و غنچه فطرتت را در آفتاب این روز به شکوفایی برسانی.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز: به گزارش قم نیوز، دل‌ها در تب و تاب چشمه معرفت و عرفان عرفات، دست‌ها به سوی آسمان دراز شده، اشک‌ها از چشم‌ها جاریست تا غبار هواها شسته و کوله‌بار منیت‌ها بر زمین گذاشته شود و یکایک خلق در سراشیبی زندگی رهسپار وادی عرفات شوند.

شمیم بهشت از خاک عرفات به مشام می‌رسد، عرفات سرزمین انسانیت است که آدم بر آن پای گذاشت و مناسک حج را از جبرئیل آموخت. امروز آدمیان انسانیت گمشده خود را در این سرزمین جست‌وجو می‌کنند.

هنوز صدای ابا عبدالله(ع) به گوش می‌رسد صدایی که به شوق شهادت به آسمان بلند شد و نوای عشق، ایثار و شهادت را در عرفه طنین‌انداز کرد. گوش‌های شنوا میزبان این صدا هستند چشم‌ها با ترنم اشک پذیرایی خود را به اثبات می‌رسانند.

خداشناسی در عرفه از فرش به عرش می‌رسد، گناهان در پرده عرفه نمایش داده می‌شود و با ابراز پشیمانی خط بطلانی بر آن کشیده می‌شود، سروها سرود آزادگی سر می‌دهند تا انسان‌ها را از سرگردانی برهانند.

عرفه روزی است که باید راه را پیدا کرد تا بتوانیم از گردنه‌های جهل و هواپرستی به سلامت عبور کنیم و وجدان‌های خاموش شعله‌ور شود و پله‌های جاودانگی را بپیماید و تا قله معرفت صعود کند.

عرفات سرزمین تقوا و توبه است، در این سرزمین دردها درمان می‌شود، در عرفه نور چشم زهرای مرضیه(س) عاشقانه‌ترین نیایش است که عرش را به لرزه درمی‌آورد امامی که متواضعانه در برابر معبود زانو زده و سیل اشک از دیدگانش جاری شد.

غنچه فطرت در زیر آفتاب عرفات شکوفا می‌شود می‌توانی در خواب این روز را بگذرانی ولی خواسته شده در این سرزمین وقوف کنی تا به رشد و نمو و به سر حد کمال برسی و آزادی از بند طبیعت، آشنایی و پیوند مهر و شناخت انسانیت را در روشنی تابناک آفتاب آغاز کنی.

به امید عرفه‌ای که حجاب از چشمان برداشته شود و نوای «اللهم عجل لولیک الفرج» به اجابت برسد و چشم‌ها به چهره پسر فاطمه روشن شود.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین