کد خبر: 127587443
تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » آیت الله مکارم شیرازی: مشکلات درمان قشر ضعیف جامعه حل شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید بر لزوم توجه هرچه بیشتر مسئولان به قشر محروم جامعه تاکید کرد و گفت: باید به این طبقات ضعیف کمک کرد تا بتوانند هزینه های درمان را به راحتی بپردازند که این کار یک عبادت مقبول عندالله محسوب می‎شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، آیت‎الله مکارم شیرازی در جمع طلاب بسیجی استان یزد، با اشاره به اهمیت مساله سلامت بیان کرد: مساله سلامت به حدی مهم است که امام سجاد(ع) در زمینه اهمیت سلامت در دعای روز پنجشنبه بیان می‌کنند که پنج چیز از تو تقاضا می‌کنم که نخستین آن، سلامتی است که با آن قدرت طاعت داشته باشم.

 این مرجع تقلید افزود: عوامل مختلفی دست به دست هم داده است که بیماری‎ها در زمان ما از گذشته بیشتر باشد؛ ارتباط بیشتر بین‎المللی و گردشگری بیشتر، حمل بیماری‎ها، آلودگی‎های غذایی از سوی سودجویان و... از جمله عوامل بیشتر شدن بیماری‎ها است.

آیت‎الله مکارم شیرازی گفت: نکته مهم آن است که وسایل این دوره نیز از گذشته است که این افزایش وسایل به همراه پیشرفت پزشکی نیز رخ داده است که باید به آن اشاره و توجه داشت.

وی با ذکر اینکه درمان همیشه هزینه‌های سنگینی برای مردم داشته است تصریح کرد: بخشی از این سنگینی هزینه طبیعی است ولی بخش دیگری از آن به خاطر سودجویی‌ها است.

این مرجع تقلید گفت: این مساله باری بر دوش طبقات ضعیف است؛ باید به این طبقات ضعیف کمک کرد تا بتوانند هزینه‌های درمان را به راحتی بپردازند که این کار یک عبادت مقبول عندالله محسوب می‎شود.

وی یادآور شد: کمک‎های آموزشی و بهداشتی از دیگر خدمات مهمی است که در این زمینه می‎توان به مردم داشت زیرا پیشگیری بسیار ارزان‌تر و آسان‌تر از درمان است.

این مرجع تقلید بیان کرد: دولت با طرح سلامت، کمک خوبی به این کار کرده است ولی این مساله به تنهایی پاسخگو نیست و فعالان این عرصه باید به هر نحو به افراد ضعیف و ناتوان کمک کنند.

آیت‎الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اگر پزشکان، متدین و با ایمان باشند بسیار بهتر از دیگران می‎توانند کمک کنند عنوان کرد: انسان اگر قیامت و جدایی ناپذیر بودن پیوند خدا با انسان را باور کند همیشه در راه خدمت به مردم گام بر می‎دارد.

وی اظهار کرد: قرآن کریم بیان می‎کند که افراد با ایمان را کمک خواهد کرد و کسانی که در راه خدا در هر شاخه و رشته‎ای گام بر می‎دارند مورد عنایت خداوند واقع خواهند گرفت.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین