کد خبر: 127743781
تاریخ انتشار: جمعه 10 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » اهتمام به انفاق و پیوند با ولایت و امامت در عید قربان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: برای بهره گیری بهینه از عید قربان باید انفاق صورت گیرد و پیوند با امامت و ولایت تحکیم شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست در قم، ضمن تبریک فرارسیدن عید قربان اظهار کرد: قربان از بزرگترین اعیاد اسلامی محسوب می‌شود این عید امسال در روز جمعه قرار گرفته بنابراین نور علی نور است.

وی خاطرنشان کرد: اصل قربانی پدیده لطیفی است با وجود آنکه ظاهر آن خشن است و حیوانی قربانی می‌شود ولی در پایان معنویت و لطافت را به همراه دارد و انسان نفس اماره خود را قربانی می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه عید قربان در کشور ایران و همه کشورهای اسلامی مایه برکت است گفت: اصل این پدیده بر اساس همراهی با انفاق و قربانی است بر همین اساس مکان‌هایی در ایران تأسیس شده که قربانی‌ها را دریافت می‌کند تا بین فقرا توزیع شود.

وی عنوان کرد: دهه ولایت از سنت‌های حسنه دیگر در کشور است که از عید قربان تا عید غدیر را شامل می‌شود که پیام آن پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در دهه ولایت و امامت است.

علیدوست با اشاره به پیام‌های قربانی کردن در روز عید قربان گفت: قربانی دارای پیام بزرگی است و در حقیقت انسان در برابر ذات خداوند نفس اماره خود را قربانی می‌کند تا به قرب الهی نائل شود.

وی خاطرنشان کرد: برای بهره‌گیری بهینه از این عید باید انفاق صورت گیرد و پیوند با امامت و ولایت تحکیم شود تا شیفتگان اهل بیت(ع) به اوج ولایتمداری و بندگی خداوند برسند.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین