کد خبر: 127919719
تاریخ انتشار: شنبه 11 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » دوره جنگ نرم ویژه طلاب خواهر و برادر برگزار می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مسوول انجمن سواد رسانه ای مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دوره سواد رسانه با موضوع جنگ نرم ویژه طلاب خواهر و برادر در قم برگزار می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، رفیع الدین اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: از جمله فعالیت های انجمن سواد رسانه ای مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی برگزاری دوره هایی بود که یکی از مهم ترین آنها که به نظرمان خیلی مهم است که طلاب در این عرصه وارد شوند و بتوانند شناخت جدی از عرصه های رسانه داشته و پیام های رسانه ای را به خوبی تحلیل کنند، بحث های رفتارشناسی و شیوه های عملیات روانی است که دشمن در شبکه های رسانه ای انجام می دهد. به همین جهت دوره ای را تحت عنوان رسانه و جنگ نرم تعریف کردیم.

وی گفت: بحث جنگ نرم اهمیت بسیاری دارد و رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که الآن جنگ، جنگ نرم است و اگر دفاع مقدس جنگ سخت بوده و توانستیم پیروز شویم، امروزه تمرکز دشمن بر روی جنگ نرم است و با قدرت نرم عرصه های فرهنگی ما را تغییر می دهد و اگر یک آسیب شناسی هم کنیم، می بینیم که در برخی از عرصه ها موفق هم بوده است.

*طلاب حوزه علمیه، افسران فرهنگی کشور هستند
مسؤول انجمن سواد رسانه ای مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی افزود: این مسأله، دغدغه ای شد که بتوانیم برای طلاب که یکی از مهم ترین افسران جنگ نرم یا افسران فرهنگی کشور هستند، این دوره را برگزار کنیم که آشنایی بسیار تخصصی با جنگ نرم و ابعادی که این جنگ می تواند بر روی افکار مردم اثرگذار باشد، پیدا کنند.

وی تصریح کرد: این دوره از دو جهت می تواند برای طلاب مفید باشد: یکی برای خودشان که مبلغ هستند و غالبا به صورت جدی کارهای فرهنگی انجام می دهند که با شناخت این عرصه می توانند سواد رسانه را کسب کنند، دیگر این که طلاب می توانند به عنوان مبلغ که به مکان های مختلف مراجعه و سخنرانی های مختلف می کنند و هدایت گر بسیاری از افراد هستند، بتوانند مطالبی را که فرا می گیرند، به مردم منتقل کنند.

اسماعیلی اظهار داشت: تلاش کردیم این دوره را قوی و با سطح بالا برگزار کنیم، بنابراین با دانشگاه امام حسین(ع) که مرکزی تحت عنوان مرکز علم و فناوری رسانه و جنگ نرم را دارند، ارتباط گرفتیم و سعی کردیم بهترین اساتید آن مرکز را برای این دوره دعوت کنیم که میسر شد.

وی با بیان این که این دوره ویژه طلاب خواهر و برادر برگزار می شود، گفت: طلاب علاقه مند برای ثبت نام در این دوره می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز (عکس، فتوکپی شناسنامه، مدرک حوزوی و مبلغ 50 هزار تومان) تا 10 مهر ماه به مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم واقع در خیابان شهدا(صفائیه)، کوچه 21، فرعی اول، سمت چپ مراجعه کنند.

*مباحث مطرح شده در دوره
مسؤول انجمن سواد رسانه ای مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی به موضوعات این دوره تصریح کرد: در این دوره، تلاش می شود مباحث تخصصی در این حوزه ارائه شود؛ در این دوره که با حضور اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان جنگ نرم برگزار می‌شود، مباحثی همچون روانشناسی رفتار، قدرت نرم (دکتر حمید رضا حاتمی)، فقه عملیات روانی و جنگ نرم (حجت الاسلام و المسلمین علی نهاوندی)، تاکتیک‌ها و تکنیک‌های اقناع مخاطب(رفیع الدین اسماعیلی)، افکار عمومی (دکتر احمد باصری)، اصول و مبانی عملیات روانی (دکتر حجت الله مرادی) و آینده پژوهی جنگ نرم در رسانه (دکتر حسین ظفری) تدریس خواهد شد.

وی با اشاره به این که تلاش کردیم در این دوره بهترین عناوین و اساتید را انتخاب کنیم، خاطرنشان کرد: اگر طلاب در این دوره شرکت کنند، مباحث مفیدی را کسب خواهند کرد؛ البته تصمیم داریم که در آینده تکمیلی این دوره را هم برگزار کنیم.

انتهای پیام / 136

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین