کد خبر: 127931017
تاریخ انتشار: شنبه 11 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » اخذ پروانه بهره برداری زمین های بازی کودکان در قم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: برای نخستین بار ، شهرداری قم موفق به کسب پروانه بهره برداری از زمین های بازی کودکان شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، پیام جوادیان با اشاره به وضعیت زمین‌های بازی کودکان در شهر قم افزود: با توجه به اینکه هیچ پیش زمینه‌ای برای اخذ پروانه بهره برداری زمین‌های بازی در قم وجود نداشت، دستورالعمل‌های استاندارد شرکت‌های مختلف بررسی شد تا برای همه شرکت‌ها و وسایل بازی یک شرایط اختصاصی نوشته شود.

وی بیان کرد: در سیکل اجرایی این قراردادها باید پس از نصب مجموعه بازی، کف پوش نصب، دستگاه‌ها توسط شرکت مورد تأیید سازمان ملی استاندارد، بازدید و مورد بررسی قرار می‌گرفت و هزینه ها از طرف شرکت سازنده پرداخت و در صورت وجود مشکل، گزارش عدم انطباق از شرکت بازرسی استاندارد ارائه می‌شد و با رفع نقایص و پرداخت ۴۰ درصد هزینه بازرسی اولیه، پروانه بهره برداری از زمین بازی دریافت و مجموعه بازی در اختیار عموم قرار می‌گرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه از 10 روز پس از عقد قرارداد شرکت سازنده موظف بود که زمین بازی را بیمه مسئولیت مدنی کند گفت: در صورت هرگونه اتفاقی در پیش، حین و پس از نصب، پاسخگو بودند و در سال جدید نیز مجموعه بازی‌های متنوع با طرح‌های جدید از شرکت‌های معتبرتر تهیه شده است.

وی اذعان کرد: در سال گذشته با سه قراردادهای ۳۹۳ میلیون تومانی، ۲۵۳ میلیون تومانی و ۲۸۷ میلیون تومانی، ۳۰ مجموعه بازی استاندارد تهیه شد و چهار هزار مترمربع کف پوش خریداری شد.

جوادیان تصریح کرد: در سال جاری هم ۴۹ مجموعه بازی برای ۳۷ بوستان انتخاب شد که در 5 هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین نصب می‌شود و کف پوش زمین‌های بازی منطقه هفت نیز مستعمل شده یا غیراستاندارد بود که طی همین قرارداد ۹۰۰ مترمربع کف پوش آن تعویض شد.
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین