کد خبر: 127962734
تاریخ انتشار: شنبه 11 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » رقابت 900 نفر در آزمون اختصاصی دکترای دانشگاه معارف اسلامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی از رقابت 900 نفر در آزمون اختصاصی دکترای دانشگاه معارف اسلامی خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:
به گزارش قم نیوز، غلامحسین گرامی امروز با اشاره به اهداف دانشگاه معارف اسلامی اظهار کرد: این دانشگاه با هدف تربیت استاد برای دروس معارف اسلامی در سراسر دانشگاه‌ها تأسیس شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تربیت استاد رشته مدرسی معارف اسلامی در قالب پنج گرایش مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی، تاریخ و تمدن اسلامی، انقلاب اسلامی و آشنایی با منابع اسلامی در قالب تفسیر قرآن و نهج البلاغه وجود دارد که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو صورت می‌گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی ادامه داد: پذیرش دانشجو در رشته توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی در قالب سه گرایش مشاوره دینی، تبلیغ دین، مدیریت فرهنگی تنها در مقطع کارشناسی ارشد صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد:‌ در مجموع هزار و 246 نفر دانشجو در دانشگاه پذیرش شده است که از این تعداد 343 نفر در مقطع دکترا و 903 نفر در مقطع کارشناسی ارشد بودند.

معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی از آغاز کلاس‌های کارشناسی ارشد در هفته جاری خبر داد و افزود: در مجموع 130 نفر در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان افزوده شدند و در مقطع دکترا نیز 40 نفر دانشجو برای سال جاری پذیرش می‌شود.

وی عنوان کرد: دانشجویان مقطع دکترا از دو  طریق آزمون سراسری و اختصاصی پذیرش می‌شوند آزمون اختصاصی دکترا 24 شهریور امسال برای پذیرش دانشجو در ترم بهمن برگزار می‌شود که  900 نفر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

گرامی خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و 246 نفر دانشجو جذب شدند که از این تعداد 494 نفر از پایان‌نامه خود دفاع کردند. از این تعداد 347 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 147 نفر در مقطع دکترا بوده است.

وی ماموریت‌محوری دانشگاه‌ها را یکی از اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ذکر کرد و گفت: به این وسیله آینده شغلی دانشجویان تأمین می‌شود بر همین اساس مأموریت اصلی دانشگاه معارف اسلامی کمک به دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌ها و تربیت نیرو است.

معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع پیگیری می‌شود که  هر یک از گرایش‌های رشته مدرسی معارف اسلامی به یک رشته مستقل تبدیل شود بر همین اساس برنامه درسی تعریف و دروس و سرفصل‌ها آماده شده به زودی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال می‌شود تا در دفتر برنامه‌ریزی درسی وزارتخانه مورد بررسی و تأیید قرار گیرد.

انتهای پیام/ 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین