کد خبر: 127976402
تاریخ انتشار: شنبه 11 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » مرد نژاد پرست در قطار انگلیس به اسلام و مسلمانان اهانت کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: در یک حادثه اسلام هراسی که فیلم آن به سرعت در فضای مجازی منتشر شد، یک نژادپرست انگلیسی در قطار تراموای شهر شفیلد در جنوب یورکشایر، شعارهای اسلام هراسانه علیه اسلام و مسلمانان سر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، انتشار فیلم ضبط شده از اهانت‌های یک نژادپرست انگلیسی در قطار تراموا به اسلام و مسلمانان، کاربران فضای مجازی را نسبت به فضای پرتشنج و ذهنیت اسلام‌هراسی مردم انگلستان متحیر ساخته است.

این مرد انگلیسی در تراموای شهر شفیلد در جنوب یورکشایر با دیدن دو مسافر سیاه پوست که یکی از آنان یک دختر 14 ساله بوده، شروع به بدگویی و اهانت به اسلام، پیامبر اسلام (ص) و مسلمانان می‌کند. یکی از مسافران قطار گفته‌های وحشتناک این نژادپرست انگلیسی را با استفاده از گوشی همراه خود ضبط کرده و ویدئوی 3 دقیقه‌ای آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است.

تصاویر نشان می‌دهد گفته‌های وی به قدری اهانت آمیز و هولناک بوده، که حتی بعضی از مسافران غیرمسلمان نیز گفته‌های وی را تاب نیاورده و سرانجام وی را از قطار اخراج می‌کنند.

ویدئوی مربوطه اواخر هفته گذشته ضبط شده و به گفته شاهدان، این مرد نژادپرست که خودش را یکی از حامیان تامی رابینسون و گروه نژادپرست وی معرفی می‌کرده، با صدای بلند واژه‌های اهانت آمیزی علیه اسلام، مسلمانان و مهاجران سر می‌داده و سعی داشته توجه مسافران دیگر را به خودش جلب کند.

درحالی که بعضی مسافران با او مشاجره کرده و از او می‌خواهند به گفته‌های اسلام‌هراسانه پایان دهد، وی حاضر نیست بپذیرد و حتی یکی از مسافران را تهدید به ضرب و شتم می‌کند.

ویکتوریا هیندل که فیلم این حادثه را ضبط کرده و در عرض زمان کوتاهی بینندگان زیادی پیدا کرده می‌گوید: در کل برخورد پرتنش و هولناکی بود! مرد حرف‌های منزجرکننده‌ای می‌زد و من می‌خواستم همه ببینند.

وی افزود: این مرا عصبانی می‌کند وقتی می‌بینم بعضی از مردم تا این اندازه نادان هستند. عده‌ای زیادی از مردم نیز سوار قطار بودند که هیچ چیز نگفته و جوابش را ندادند. من درک می‌کنم که در چنین شرایطی ممکن است وحشت مانع سخن گفتن بشود اما با این حال معتقدم که مردم باید واکنش نشان می‌دادند.

سخنگوی پلیس جنوب یورکشایر اعلام کرده تحقیقاتی در این زمینه انجام می‌دهد.

انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین