کد خبر: 128000852
تاریخ انتشار: شنبه 11 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » نخست وزیر کانادا خواستار مبارزه با نژادپرستی و اسلام هراسی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: درحالی که اخیرا کشور کانادا به مکان ناامنی برای مسلمانان تبدیل شده است، نخست وزیر این کشور با شرکت در مراسم عید قربان، مردم را به اتحاد دسته جمعی برای مبارزه با نژادپرستی و ا سلام هراسی فراخواند.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:به گزارش قم نیوز، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا مردم این کشور را به مبارزه با نژادپرستی و اسلام‌هراسی فرا خواند. ترودو که روز جمعه در مراسم جشن عید سعید قربان در جمع مسلمانان ساسکاتون در مرکز کانادا حضور داشت گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگری مردم کانادا باید در کنار یکدیگر علیه نژادپرستی و اسلام‌هراسی بایستند.

چه در یک شهرستان کوچک باشیم یا یک شهر بزرگ باید هم‌چنان در کنار هم دیگر با اتحاد علیه نژادپرستی، نفرت و اسلام‌هراسی ایستادگی کنیم.
ترودو از برگزارکنندگان جشن میان ادیانی نیز قدردانی به عمل آورده و فعالیت‌های چندفرهنگی و میان ادیانی را بااهمیت توصیف کرد.

نخست وزیر کانادا روز جمعه همچنین با شورای قبیله‌ای ساسکاتون نیز جلسه ملاقاتی داشت. این شورا برنامه‌ها و خدمات اجتماعی را در هفت ناحیه متعلق به بومیان کانادا در شعاع 200 کیلومتری ساسکاتون مدیریت می‌کند.

ترودو اخیرا اعلام کرده که قصد دارد تغییراتی در کابینه در رابطه با امور بومیان انجام دهد و دو وزارت خانه جداگانه را به رسیدگی به امور بومیان کانادایی اختصاص داده و جایگزین تشکیلات فعلی کند.

نخست وزیر کانادا درحالی سخن از مبارزه با اسلام‌هراسی را بار دیگر مطرح می‌کند، که جرایم نفرت محور و ضداسلامی علیه مسلمانان و مساجد در این کشور به ویژه در شهر کبک رو به افزایش گذاشته اند. درحالی که ماه ژانویه مسلمانان مسجد کبک مورد حمله تروریستی مسلحانه قرار گرفته و 6 نمازگزار مسجد جان خود را در این حمله از دست دادند، هفته پیش خودروی سرپرست مسجد توسط افراد ناشناس به آتش کشیده شد و به ساحت این مسجد نیز اهانت شد.

بر طبق سرشماری سال ۲۰۰۱ در کانادا، جمعیت مسلمانان این کشور ۵۷۹٬۶۴۰ نفر رسیده بود، بر طبق تخمین در سال ۲۰۰۶ نیز  جمعیت کانادا به ۷۸۳٬۷۰۰ نفر یا حدود ٪۲٫۵ رسید که این نشان می‌دهد رشد جمعیت مسلمانان در این کشور هر ساله به شکل قابل توجهی بالا بوده است.
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین