کد خبر: 128028198
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 شهريور 1396
خانه » سایت های خبری » قم نیوز » ۷۰ درصد مکالمات تلفنی ایرانیها زیر یک دقیقه است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قم نیوز: معاون شرکت مخابرات ایران با اشاره به هزینه ۴.۵ تومانی هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت در کشور، گفت: ۷۰ درصد مکالمات تلفن ثابت در ایران زیر یک دقیقه است.

به گزارش چی 24 به نقل از قم نیوز:
به گزارش قم نیوز، داوود زارعیان با اشاره به تغییر مدل مصرف تلفن با روی کار آمدن تلفن همراه اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که بالغ بر ۷۰ درصد مکالمات تلفن ثابت در ایران، زیر یک دقیقه است و با توجه به تعرفه گذاری صورت گرفته برای تلفن، در این بخش گرانی اتفاق نیافتاده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که در مکالمات تلفن همراه، کاربر به ازای هر دقیقه به طور متوسط ۶۰ تومان پرداخت می کند و مدت زمان بیشتری نیز مکالمه می کند.

زارعیان گفت: هزینه هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت، ۴.۵ تومان است. با وجود این حداقل هزینه، بازهم مشترکان برای پرداخت صورتحساب تلفن ثابت، اعتراض دارند.

وی از برنامه ریزی برای حذف قبوض کاغذی ظرف ۸ ماه آینده خبر داد و گفت: از این ماه، اعلام صورتحساب قبوض تلفن ثابت، به صورت یکماهه خواهد شد. این موضوع با هدف اطلاع رسانی به مشترکان صورت می گیرد و به این معنا نیست که قصد داشته باشیم در عرض یک ماه، ارتباط مشترکان را قطع کنیم.

زارعیان توضیح داد: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قبوض تلفن ثابت مشترکان اعتباری درصورتی که در ۲ دوره به ۲۰ هزار تومان و برای مشترکان دائمی به ۳۰ هزار تومان برسد، مخابرات مجاز به قطع ارتباط مشترک خواهد بود اما فعلا تصمیمی برای قطع ارتباط مشترکان با این میزان بدهی، از سوی مخابرات وجود ندارد.

وی گفت: در همین حال در برنامه داریم که سرویس پرداخت قبوض تلفن را به سمتی ببریم که با توافق با بانک، قبض تلفن مشترکان بدون دریافت صورتحساب، به صورت اتوماتیک از حساب بانکی شان پرداخت شود.
انتهای پیام / 137

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین