کد خبر: 130047771
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 شهريور 1396
خانه » حواشی » عرفان » استاد انصاریان: تمام فضائل و کمالات در وجود مولا علی جمع است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عرفان:

دارالعرفان/ محقق، پژوهشگر و مفسرّ قرآن کریم گفت: در عالم آفرینش وجود مقدس حضرت علی(ع) تک و واحد است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه علمی فرهنگی دارالعرفان ، استاد حسین انصاریان، در مراسم جشن عید سعید غدیر در مسجد امیر(ع) گفت: در عالم آفرینش وجود مقدس حضرت علی(ع) تک و واحد است و نمونه و هم وزنی همانند ایشان ندارد.
نویسنده کتاب «علی مع الحق و الحق مع علی» افزود: شعرای ایرانی و عربی با زبان شعر شخصیت امیرمومنان(ع) را ستوده‌اند و ایشان را به کمک گرفتن از لطائف قرآن و روایات مدح کرده‌اند با این وجود بیان می‌کنند که زبان ستایش ما نسبت به ایشان لنگ است و آنچه که ما با زبان شعر می‌گوییم یک دورنمایی از حقیقت جامع امام علی(ع) است.
استاد انصاریان ادامه داد: سعدی شاعر قصیده سرای برجسته ایرانی درباره امیرمومنان علی(ع) می‌گوید چه کسی توانایی و جرات دارد وجود مقدس ایشان را ترسیم کند. اگر کسی بخواهد شخصیت حضرت را بشناسد باید به سوره دهر مراجعه کند تا ببیند خداوند وجود مقدس امیرمومنان علی(ع) را چگونه بیان می‌کند.
استاد اخلاق حوزه علمیه بیان داشت: امیرمومنان امام علی(ع) همانند سایر انسان‌ها بشر بوده است اما خداوند تمام فضایل و کمالات را در وجود ایشان قرار داد که معجزه عالم باشند، قرآن و امیرمومنان امام علی(ع) که کل علم کتاب نزد اوست از معجزات پیامبر(ص) است.
وی با بیان این که لقب امیرمومنان فقط مخصوص امام علی(ع) و بر دیگران حرام است هر کس آن را غصب کند جهنمی خواهد بود، گفت: وجود مقدس امیرمومنان امام علی(ع) معجزه پروردگار عالم است که از اول خلقت انسان تا آخر آن دیگر نخواهد بود.
استاد حوزه علمیه افزود: پیامبر اسلام(ص) فرمود همه مردم مکه همنشین من هستند اما امیرمومنان امام علی(ع) خود من هستم کسی که ایشان را با غیر من مقایسه کند به من جفا کرده و دل مرا آزرده و کسی که مرا آزار دهد لعنت خداوند بر اوست.
استاد انصاریان ادامه داد: خداوند بر من واجب کرده که آیات قرآن را برای مردم تبیین کنم اما گفته که نمی‌خواهد به امیرمومنان امام علی(ع) آموزش دهی چراکه من او را طوری خلق کردم که احتیاج به معلم ندارد، خداوند هوش، درایت، عقل و فکر امیرمومنان امام علی(ع) را همچون پیامبر(ص) قرار داده است.


منبع : پایگاه عرفان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین