کد خبر: 130237100
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 شهريور 1396
خانه » حواشی » عرفان » استاد انصاریان: خداوند امورات دنیوی را با اسباب مهیا می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عرفان:

استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: خداوند همه امور را با اسباب آن انجام می دهد و نباید انتظار داشت که بدون اراده انسان و دعا کردن چیزی در انسان تغییر کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، استاد حسین انصاریان، مفسّر، محقق و پژوهشگر علوم قرآن و معارف اسلامی صبح امروز در دفتر امام جمعه و نماینده ولی فقیه همدان در مراسم شهادت امام جواد(ع) با اشاره به اهمیت توجه به دعا اظهار داشت: باید راه و روش دعا کردن را انسان بلد باشد.

وی با بیان این مطلب که خداوند همه امور را با اسباب انجام می دهد، گفت: خداوند همه امور را با اسباب آن انجام می دهد و نباید انتظار داشت که بدون اراده انسان و دعا کردن چیزی در انسان تغییر کند.

استاد انصاریان افزود: اگر در استجابت دعا مشکلی به وجود آمد باید مشکل را یا در دعا و یا در دعا کننده جست و جو کرد و باید دانست که منابع فیض در این دنیا اهل بیت(ع) هستند.

ایشان خاطرنشان کرد: احساس غنا از رذیله هایی است که انسان را به منجلاب گناه می اندازد و خداوند انسان را از خود طرد می کند و در برابر وجود خداوند احساس غنا گناه بسیار بزرگی است.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به آیه «ربنا ظلمنا انفسنا» اظهار داشت: خود اقرار به گناه توبه محسوب می شود حتی اگر اشک و آه با آن همراه نباشد و خداوند از بنده ای که واقعیت خود را نشان دهد، خوشش می آید.

وی افزود: امام معصوم به قدری بیداری کاملی دارد که از تمام انبیای اولوالعزم و امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) ارث کامل برده است و این مسأله در زیارت وارث تصریح شده است.

استاد حوزه علمیه اظهارداشت: این که نهی خداوند به حضرت آدم(ع)، نهی تحریمی است یا مصلحتی و یا تشریعی، بحثی گسترده است که باید آن را به صورت دقیق بررسی کرد.

این مفسر قرآن کریم ادامه داد: انسان همواره باید از خداوند بخواهد که تکالیف الهی برای او سنگین نباشد و خداوند انسان را در انجام یاری دهد.

انتهای پیام /


منبع : پایگاه عرفان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین