کد خبر: 131405640
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 شهريور 1396
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: پیام قیام امام حسین(ع) ظلم ستیزی و عدم سکوت در برابر ظالمان است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی در دیدار جمعی از مبلغان لبنان در بیروت، گفتند: بار دیگر در آستانه ماه محرم الحرام واقع شده ایم. ماهی که باید همه برای برپایی عزای سید الشهدا(ع) به میدان بیایند و عزاداری آل رسول(ص) را به بهترین وجه برپا نمایند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له با اشاره به اینکه باید نوکری این خاندان را برای خود افتخاری بزرگ بدانیم، اظهار داشتند: بیان شعارهای سید الشهدا(ع) و تبیین آن از وظایف بزرگی است که در این ایام باید به آن پرداخت، همگان باید بدانند قیام امام حسین(ع) برای ماندگاری دین پیامبر اکرم(ص) و جلوگیری از انحراف در آنست قیام اباعبدالله(ع) برای مبارزه با ظلم وستم و فساد حاکمانی بود که بنام اسلام حکومت می كردند و انحراف اساسی در دین ایجاد کرده بودند.

ایشان بیان داشتند: امام حسین(ع) به همه عالم پیام می دهد ظلم ستیز باشید و در مقابل ستمگران سکوت نکنید. بر این اساس است دشمن از محرم و عاشورا و عزاداری های ما در هراس است و این مهمه است که ما را براین داشته تا به بهترین وجه عزای اهل‌بیت(ع) را اقامه کنیم و از هیچ عملی برای برگزاری باشکوه عزاداری کوتاهی نکنیم.

مرجع عالیقدر تصریح کردند: باید مراقب عملی که موجب وهن عزای سید الشهدا(ع) باشد انجام نداد که دشمن از آن برای تخریب وجهه تشیع استفاده میکنند. ما قمه زنی را جایز نمیدانیم. شما میبینید فیلم قمه زنی را بر میدارند و به کشورهای دیگر میبرند و شیعه را به دروغ خشن معرفی می كنند و موجب گمراهی مردم می شوند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطر نشان کردند : ولی باید بدانیم همه جا در این ایام باید آثار عزا داشته باشد و همه در این مجالس شرکت کنند و عزاداری نمایند و آنچه در طول تاریخ توانست شبهات را از بین ببرد همین عزاداری ها بود که انجام می گیرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین