کد خبر: 1324354
تاریخ انتشار: جمعه 10 آبان 1392
خانه » فناوری » وبلاگينا » از هر ۱۰ تلفن همراهی که فروخته می شود ۶ عدد تلفن هوشمند است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از وبلاگينا:

تلفن‌های هوشمند به تسلط خود بر جهان ادامه می‌دهند. بر اساس آخرین پژوهش‌های انجام شده توسط Strategy Analytics از هر ۱۰ تلفن همراهی که در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۳  در سطح جهانی  فروخته شده اند، ۶ تای آن‌ها تلفن هوشمند بوده‌اند.

smartphone_use-645x250.jpg

علاوه بر این، فروش جهانی تلفن‌های هوشمند برای اولین بار تنها در سه ماه از ۲۵۰ میلیون دستگاه گذشت. شرکت پژوهشگر در مطلبی در وبلاگ خود اشاره نمود که این رقم از رقم ۱۷۲.۸ میلیون دستگاه در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۲ تا ۲۵۱.۴ میلیون دستگاه در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۳، ۴۵ درصد بیشتر است.

Strategy Analytics توضیح داد که صنعت تلفن هوشمند به دلیل تقاضای زیاد برای مدل‌های LTE در کشورهای توسعه یافته همچون ایالات متحده و دستگاه‌های 3G در بازارهای نوظهور همچون چین، به سرعت در حال رشد است.

Screen-shot-2013-10-29-at-PM-03.47.17.png

سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری در میان برندهای تلفن‌های هوشمند در صدر جدول فروش قرار گرفت. این شرکت کره‌ای رکورد فروش ۸۸.۴ میلیون دستگاه تلفن هوشمند در سراسر جهان را برای خود ثبت کرد. این رقم معادل ۳۵ درصد سهم بازار در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۳ میلادی بوده است.

در مقایسه با سامسونگ، اپل در سه ماهه سوم امسال تنها ۳۳.۸ میلیون آیفون را در سراسر جهان فروخته است. گرچه این رقم از رقم فروش سال گذشته اپل که ۲۶.۹ میلیون دستگاه بوده است بیشتر است، اما سهم بازار این شرکت طی سال گذشته از ۱۶ درصد به ۱۳ درصد تنزل یافته است.

با این وجود Strategy Analytics امید دارد آیفون 5S تقاضای خرید محصولات اپل را بالا ببرد. این شرکت پژوهشگر گفته است: "با این وجود، انتظار داریم اپل به سرعت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ دوباره به دلیل تقاضای بالای مدل 5S سهم خود از بازار را به دست آورد."

شرکت هوآوی به عنوان تولید کننده چینی تلفن هوشمند پس از کسب ۵ درصد از سهم بازار با فروش ۱۲.۷ میلیون دستگاه تلفن هوشمند در طی این سه ماه مقام سوم جدول را به خود اختصاص داد. Strategy Analytics اشاره کرده است که این شرکت در بازار خانگی خود در چین بسیار قوی است اما اگر خواستار رقابت جدی با اپل و سامسونگ است، نیازمند "گسترش بسیار زیاد" در بازارهای آمریکایی و اروپایی است.

در عین حال، شرکت کره‌ای LG که مقام چهارم فروش را کسب کرده است با افزایش ۷۱ درصدی سال به سال برای فروش ۱۲ میلیون تلفن هوشمند در سراسر جهان و با کسب ۵ درصد از سهم بازار در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳، در میان پنج برند جدول سریع‌ترین میزان رشد فروش را داشته است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین