کد خبر: 133876404
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » هیچ یک از بحران های منطقه راه حل نظامی ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ظریف در دیدار با امیر قطر:

وزیر خارجه کشورمان با مرور اوضاع حساس منطقه تاکید کرد: هیچ یک از بحرانهای منطقه راه حل نظامی ندارد و همه طرف ها باید به گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز پایبند باشند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود به منطقه خلیج فارس صبح امروز با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه دیدار و درباره موضوعات مربوط به روابط دو جانبه و اوضاع منطقه گفتگو کرد.

وی در این دیدار بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران برای داشتن بهترین روابط با همه همسایگان خود تاکید و ابراز امیدواری کرد روابط دو جانبه ایران و قطر در همه زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد و دستگاههای رسمی دو کشور امکانات و تسهیلات برای مراودات بیشتر مردم و بخش خصوصی را برای استفاده از فرصت های تجاری و اقتصادی یکدیگر فراهم کنند.

ظریف همچنین با مرور شرایط حساس منطقه و آثار زیانبار برخوردها و منازعات خشونت بار تاکید کرد: هیچ یک از بحرانهای منطقه راه حل نظامی ندارد و همه طرف ها باید به گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز پای بند باشند.

وزیر امور خارجه ایران افزود: ایران خواستار بهترین روابط با همه همسایگان خود است و اعتقاد دارد همه طرفها باید به ابتکارات منطقه ای در جهت ثبات و امنیت دسته جمعی الویت دهند.

در این دیدار امیر قطر نیز ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه بین قطر و ایران تاکید کرد: دولت و ملت قطر همواره خواستار بهترین روابط با همسایگان شمالی خود بوده اند.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با استقبال از دیدگاه کشورمان در خصوص مسایل منطقه ای و ضرورت یافتن راه حلهای مسالمت جویانه برای بحرانهای جاری گفت: مشورت و رایزنی مستمر با کشورهای منطقه از جمله ایران یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه و داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی و بر ضرورت گسترش روابط بین کشورهای ساحلی خلیج فارس و ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر منطقه ای خود امروز با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی همتای قطری خود گفتگو کرد.

............
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین