کد خبر: 133928425
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » دستگیری 200 دانشجوی عراقی در مراسم عزاداری محرم توسط پلیس مالزی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عزای حسینی در جهان ـ مالزی

200 دانشجو عراقی در مراسم عزاداری محرم جامعه عراقی ها در منطقه سردانگ توسط پلیس مالزی دستگیر شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دانشجویان عراقی و خانواده های انان که به مناسبت ایام محرم در هیات عراقی ها مشغول عزاداری بودند با حمله پلیس مالزی مواجه شده و تمام حاضران دستگیر گردیدند.

در واکنش به این اتفاق وزارت خارجه خارجه عراق اعلام کرد بازداشت دانشجویان عراقی را در مالزی که در مراسم محرم شرکت کرده بودند، تحمل نمی کند.

“احمد محجوب” سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد: وزارت امور خارجه عراق تأیید می کند که با مقامات مالزی موضوع بازداشت تعدادی از شهروندان عراقی را دنبال کرده است.

وی افزود: عراق موضوع بازداشت هر یک از اتباع خود در کشورهای خارجی را بدون دلیل روشن قانونی تحمل نمی کند. این اقدامات روابط دوجانبه میان عراق و مالزی لطمه وارد می کند در حالی که ما همیشه مشتاق تقویت روابط به خصوص در مبارزه با تروریسم هستیم.

پلیس مالزی با حمله به مراسم محرم حسینی عراقی ها در منطقه “سردانگ” ایالت سلانگور بیش از 200 دانشجوی دکترا و کارشناسی ارشد این کشور را پس از جدا کردن از خانواده، زنان و کودکانشان بازداشت کرد.

همچنین در واکنشی دیگر سید صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف اقدام پلیس مالزی دربازداشت 200 دانشجوی عراقی به دلیل شرکت در مجلس عزاداری حسینی دارای مجوز را محکوم کرد.

وی گفت: چنین اقدامی، غیر انسانی است و باید دانشجویان هر چه سریعتا آزاد شوند، یقینا وهابیون پیش این قضیه هستند.

...............
پایان پیام/ 268

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین