کد خبر: 134122978
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » جوابیه مضحک مقاله نویس آل خلیفه به خطبه عاشورای بحرین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یکی از مقاله نویسان رژیم آل خلیفه با انتشار مقاله ای جواب مضحکی را به خطبه شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در روز عاشورا داد.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه الوطن بحرین دیروز سه شنبه 11 مهرماه مقاله ای به شدت کم عمق تحت عنوان "هذیان های وفاقی فراری به ایران" به قلم فیصل الشیخ مقاله نویس وابسته به نظام آل خلیفه را منتشر کرد که هر چند هدف آن رد و جوابیه ای به خطبه عاشورا قرائت شده توسط شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بود، اما چیزی هجوم به ایران در مقاله وجود نداشت و مقاله بهترین روش برای نشر سخنان الدیهی بود.

مقاله الشیخ بیشتر شبیه جر و بحث های کودکانه و نشانه سطح پایین اطلاعات وی از نیروهای معارض بحرینی به خصوص شیخ حسین الدیهی بود.

فیصل الشیخ از آنجایی که پاسخ و حرف محکمی در برابر سخنان الدیهی نداشت، تنها به سیاست اتهام پراکنی و برچسب زنی اکتفا و از ابتدا تا انتهای مقاله به جای پاسخ دادن به سخنان الدیهی به ایران حمله کرد.

در این مقاله الشیخ سعی کرد با لفاظی های بدون پشتوانه الوفاق و الدیهی را به خیانت در قبال بحرین و اطاعت اوامر ایران متهم کند و مدعی شد که الدیهی به ایران فرار کرده و هم اکنون در ایران مستقر است.

فیصل الشیخ که هم تحلیل گر سیاسی و هم ورزشی روزنامه های وابسته به رژیم آل خلیفه و همچنین رادیو و تلوزیون بحرین است خطبه عاشورای قرائت شده را "هذیان" و "توهمات ذهنی" شیخ حسین الدیهی و "خطابه‌ ای طنز" خوانده است.

وی در استدلالی عجیب آورده است: "با یک جستجوی گوگلی درمی یابیم که اکثر سخنان الدیهی توسط شبکه های العالم، المنار، المیادین و پایگاه های خبری فارس و اهل بیت(ع) پوشش داده می شوند که همگی یا متعلق یا وابسته به ایران اند، آن وقت الدیهی چگونه ادعا میکند که بحرینی ست!"

در این مقاله "الدیهی" کارگزار بی کرامت سَروران ایرانی خود خوانده شده که اگر به میل آنها رفتار نکند او را بدون مزد و توشه به خیابان پرت خواهند کرد.

در ادامه این مقاله در حرکتی عجیب تر عین جملات کلیدی سخنان شیخ حسین الدیهی آورده شده و به جای رد آنها به حمله به ایران بسنده شده است به نحوی که در تمامی بندهای این مقاله نام ایران به چشم می خورد.

این روش غیر حرفه ای بهترین فرصت را برای خوانندگان روزنامه الوطن برای اطلاع از جزئیات این خطبه فراهم آورده است ‌و این سوال را در نهایت در ذهن مخاطب ایجاد میکند که پس پاسخ مستدل سخنان الدیهی چه شد؟!

در اینجا عین مطالب آورده شده در مقاله را تا انتها می خوانید:

در مقاله آمده است :

الدیهی که در آغوش ولی نعمت خود (ایران) است می گوید : "بحرین وارد مرحله خطیری از نزاع شده که نیازمند تدبیر بیشتری است." ما به او می گوییم این شمایید که به سرعت به سوی شکست کامل تان پیش می روید و نقشه ظالمانه اتان در جهت منافع (آیت الله) خامنه ای، شکست خورده است‌.

الدیهی می گوید : "بحرین نیازمند نظامی عادل تر است"، جواب ما این است که نظام ما عادل تر از ایرانی ست که هوادار آن هستی که اگر با آنان اختلافی پیدا کنی بر تیر چراغ دارت می زنند.

الدیهی می گوید: "الوفاق و نوچه هایش اهل گفتگویند" ، به آنها می گوییم شما بارها مذاکره را رد کردید، و با بارها دعوت به قتل نیروهای امنیتی و حمایت از تروریست ها و اغتششاگران کردید. نیروهای امنیتی را مزدور خواندید در حالیکه خود مزدور ایرانید.

الدیهی می گوید: "نظام دچار شکست روحی ست" این در حالی است کسانی که جرم انقلاب را مرتکب شدند دچار شکست روحی اند، شاهد مثال اینکه ببینید الدیهی الان در کجا ست، از چه مکانی بر ضد نظام تحریک می کند، خرج خورد و خوراک او را که می دهد؟ (ایران)

الدیهی می گوید: "او و افرادش به قضیه فلسطین وفادار خواهند ماند"، طبعا این وفاداری مورد نظر او حزب الله است که دو دهه است موشکهایش پس از اشغال جنوب لبنان و تشکیل دولتی در دولت، اسرائیل را نشانه رفته اند؟ منظورش این است که او به ایران وفادار خواهد ماند. شما هیچ کس جز اصحاب پروژه صفوی و طائفی تان برایتان اهمیتی ندارد.

الدیهی می گوید: "برای آینده بحرین چه شیعه و چه سنی تلاش می کند." نام بردن از اهل سنت بازیچه ای بیش نیست و تنها سواستفاده ای برای سرپوش گذاردن بر رویکرد طائفی شان است چرا که عملکرد و تحریکات شان به وضوح اهل سنت را هدف گرفته، دقیقا مانند اعمال نژادپرستانه ایران در قبال اهل سنتش.

شیعیان بحرینی مخلص و وفادار به وطن شان کاملا می دانند که چه کسی سرنوشت شان را به بازی گرفته و سعی دارد عربیت و ملیت آنها را به مسلخ برده و به ایران ملحقشان نماید. عاقلان نقش کارگزاری ای که الوفاق پذیرفته را نمی پذیرند. برای عاقلان، الدیهی و دیگر مجرمان امثال او نمونه روشنی از آینده ای اند که الوفاق به آنها وعده می داد : "تبعیت مطلق از ایران و نه جیز دیگر".

...............
پایان پیام/ 268

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین