کد خبر: 134384191
تاریخ انتشار: جمعه 14 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » ترامپ تصمیم خود را درباره برجام گرفته است/ ین توافق بر اساس منافع ملی آمریکا نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سخنگوی کاخ سفید:

رسانه های آمریکا به نقل از کاخ سفید اعلام کردند: ترامپ، دوازدهم اکتبر (بیستم مهر) در نطق خود درباره برجام یک کلید واژه دارد؛ این توافق بر اساس منافع ملی آمریکا نیست.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور آمریکا در زمان مناسب تصمیم خود را درباره برجام اعلام خواهد کرد.

سارا سندرز در بخش هایی از نشست خبری کاخ سفید در پاسخ به پرسش خبرنگاری، درباره برجام هم صحبت کرد.

خبرنگاری پرسید: توافقنامه هسته ای ایران با ضرب الاجل پانزدهم اکتبر روبرو است. می خواهم به صراحت برای مردمی بگوئید که نمی دانند! موضوع اندکی پیچیده شده است، چون قانون بازنگری هم وجود دارد که کنگره سال گذشته تصویب کرده بود. پرسش من این است که با توجه به اینکه رئیس جمهور قبلا گفته بود که این توافقنامه مایه شرمساری است، آیا اصلا معقول است که فرض کنیم او توافقنامه را بار دیگر تائید نخواهد کرد یا اینکه فرض کنیم او تصمیم می گیرد تحریم ها را تقویت کند ولی در توافقنامه باقی بماند؟ نظرشما چیست؟

سارا سندرز در واکنش به این پرسش گفت: رئیس جمهور گفته است که در این باره تصمیم گرفته است و در زمان مناسب این تصمیم را اعلام خواهد کرد. تمرکز اصلی که رئیس جمهور داشت روی راهبردی جامع برای چگونگی پرداختن به ایران بود. این چیزی بود که رئیس جمهور می خواست تا تیمش انجام دهد. شما خواهید دید که رئیس جمهور راهبرد جامع را اعلام می کند و یک تیم متحد نیز از این تلاش حمایت می کند.

خبرنگار گفت: تصور من این است که بحث هایی در این زمینه وجود داشته است. آیا منصفانه است که چنین توصیفی داشته باشیم؟

سندرز گفت: تیم رئیس جمهور، یک راهبرد متحد ارائه کرد، تیم امنیت ملی از این راهبرد حمایت می کند و رئیس جمهور هم تصمیم را اعلام خواهد کرد.

ترامپ: خیلی زود چیزهایی درمورد ایران خواهید شنید

خبرگزاری رویترز گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شد ایران به روح توافقنامه هسته ای پایبند نبوده است.

ترامپ افزود: خیلی زود چیزهایی درمورد ایران خواهید شنید. ما مدتها قبل می بایست به چالش ها در کره شمالی و ایران می پرداختیم. ما نباید به ایران اجازه دهیم که به تسلیحات هسته ای دست یابد.

وی مدعی شد: ایران از تروریسم حمایت می کند و اقدام به صادرات خشونت، خونریزی و هرج و مرج در کل خاورمیانه (غرب آسیا) می کند. به همین علت است که ما باید به ادامه تجاوز ایران و بلند پروازی های هسته ای پاسخ بدهیم. آنها به روح توافقنامه شان عمل نکردند.

رسانه‌های آمریکا: نطق ترامپ درباره توافقنامه هسته ای ایران؛ ۲۰ مهر

رسانه های آمریکا به نقل از کاخ سفید اعلام کرد: رییس حمهور آمریکا، دوازدهم اکتبر (برابر بیستم مهر) در نطق خود درباره برجام یک کلید واژه دارد: این توافق بر اساس منافع ملی امریکا نیست.

واشنگتن پست: ترامپ در نظر دارد اعلام کند برجام به نفع امنیت ملی آمریکا نیست

روزنامه واشنگتن پست به نقل از برخی منابع آگاه به تفکرات ترامپ درباره برجام نوشت: دونالد ترامپ فعلا از توصیه به کنگره برای اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران خودداری خواهد کرد چون چنین کاری باعث ابطال توافقنامه خواهد شد.

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد اعلام کند که توافقنامه هسته ای ایران به نفع امنیت ملی آمریکا نیست.

افرادی که در جریان راهبرد جدید کاخ سفید در قبال ایران هستند روز پنج شنبه گفتند ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد هفته آینده اعلام کند که وی توافقنامه هسته ای بین المللی با ایران را تائید نمی کند و می گوید که این توافقنامه به نفع منافع ملی آمریکا نیست و به این ترتیب موضوع را در اختیار کنگره ای قرار می دهد که رغبت چندانی (به توافقنامه) ندارد. این حرکت ترامپ نخستین گام در روندی خواهد بود که می تواند در نهایت منجر به از سرگیری تحریم های آمریکا ضد ایران شود و باعث از بین رفتن توافقنامه ای خواهد شد که فعالیت های هسته ای ایران را محدود می کند.

این گزارش می افزاید پیش بینی می شود دونالد ترامپ در طی یک سخنرانی که فعلا تاریخ آن برای دوازدهم اکتبر تنظیم شده است، اقدام به تشریح یک راهبرد کلان برای مقابله با این کشور(ایران) بکند. ترامپ بر اساس آنچه رویکرد شدید تر و جامع تر توصیف شده است، باب اصلاح توافقنامه تاریخی سال دوهزار و پانزده را باز خواهد کرد، ترامپ بارها از توافقنامه هسته ای به عنوان یک توافقنامه ضعیف و غیرمنصفانه برای آمریکا ، انتقاد کرده است.

چهار نفر از افراد مطلع و آگاه از تفکرات رئیس جمهور آمریکا درباره برجام، گفته اند که وی فعلا از توصیه به کنگره برای اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران خودداری خواهد کرد چون چنین کاری باعث ابطال توافقنامه خواهد شد. کلیه این افراد هشدار دادند که این برنامه ها هنوز نهایی نشده است و ممکن است دچار تغییراتی شود.

مایکل آنتون سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: دولت مشتاقانه منتظر است تا در زمان مناسب جزئیات راهبرد ما را در قبال ایران ارائه کند. سایر افراد آشنا به روند بازنگری ۹ ماهه در رویکردهای نظامی، دیپلماتیک، اقتصادی و اطلاعاتی آمریکا در قبال ایران، به شرط مخفی ماندن هویتشان، صحبت کردند چون ابعاد سیاست های آمریکا در قبال ایران هنوز قطعی نشده است و دونالد ترامپ هم هنوز تصمیم خود را اعلام نکرده است.

فایننشال تایمز: مقامات دولت ترامپ به دنبال راهی آبرومندانه برای تغییر برجام هستند!

روزنامه فایننشال تایمز در پایگاه اینترنتی خود نوشت: مقامات دولت ترامپ به دنبال راهی آبرومندانه برای اصلاح توافقنامه هسته ای ایران هستند.

............
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین