کد خبر: 134788196
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » هاشمی رفسنجانی بنیان گذار صنعت موشکی ایران است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
علایی:

علایی گفت: آیت الله هاشمی در دوران سفر خود به چین، موشک هایی را دریافت کرد که باعث بنیان گذاری صنعت موشکی در ایران شد که امروز به آن افتخار می کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ همایش «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و هشت سال دفاع مقدس»، ظهر و عصر امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری، محمدجواد ظریف و محسن هاشمی رفسنجانی در تالار قلم کتابخانۀ ملی ایران برگزار شد.

افتخار آیت‌الله هاشمی به کار قرآن و ختم جنگ

غلامعلی رجایی گفت: از آیت‌الله هاشمی پرسیدم اگر خدا را ملاقات كنید و از شما پرسیده شود در این 38 ساله چه عرضه كردید چه پاسخی خواهید داشت؟ ایشان گفتند: اول كار قرآن دوم ختم جنگ.

وی افزود: آیت الله هاشمی نقل می کردند که یکبار امام‌خمینی(ره) به من گفتند ان‌شاءالله از فرماندهی جنگ سربلند بیرون می آیید. من گفتم نمی خواهم فرمانده جنگ باشم می خواهم، فرمانده صلح باشم.

آیت‌الله هاشمی بنیان‌گذار صنعت موشکی است

حسین علایی گفت: اصل جنگ به عنوان جنگ برای آقای هاشمی مطرح نبود و همواره در هر طرحی برای جنگ به دنبال رسیدن به صلح بود.

وی افزود: آقای هاشمی وقتی به جنگ آمدند در ذهنش این بود که چگونه بجنگیم تا جنگ پایان یابد.

علایی ادامه داد: ایشان از وقتی فرماندهی جنگ را به عهده گرفتند به دنبال راهی برای پایان دادن به آن بودند و استراتژی ایشان در این زمینه این بود که با داشتن دست بالا در برابر عراق، شرایط را برای صلح آماده کنند.

وی افزود: ما در فاو اقدام بسیار بزرگی کردیم که فرمانده آن هم آقای هاشمی بود و مسئله اصلی در آن عملیات این بود که ما وقتی اروندرود را گرفتیم در واقع صورت مسئله جنگ را پاک کردیم.

علایی ادامه داد: آیت الله هاشمی آینده را در ذهن خود مجسم می کرد و به حق در جنگیدن به دنبال این بود که با خاتمه دادن به جنگ می توان نظام بعث عراق و صدام حسین را سرنگون کرد.

وی افزود: هاشمی به دنبال تقویت قدرت دفاعی ایران بود و می کوشید ضعف های ما را در این زمینه برطرف کند و به نظرم آقای هاشمی دنبال این بود که از نقاط ضعف‌های دشمن استفاده کند و ما را تقویت کند.

حسین علایی ادامه داد: آیت الله هاشمی در دوران سفر خود به چین موشک هایی را دریافت کرد که باعث بنیان گذاری صنعت موشکی در ایران شد که امروز به آن افتخار می کنیم و به حق هم جای افتخار دارد، ثمره فکر آیت الله هاشمی بود.

...............
پایان پیام/ 320

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین