کد خبر: 134959731
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » تخفیف اعتبار گذرنامه ایرانی ها برای اربعین حسینی به سه ماه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

درحالیکه اعتبار گذرنامه برای دریافت روادید و ویزا حداقل ۶ ماه تعیین شده، اما به خاطر اربعین، تخفیفی به اعتبار گذرنامه مسافران عراق داده شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ درحالیکه اعتبار گذرنامه برای دریافت روادید و ویزا حداقل ۶ ماه تعیین شده، اما به خاطر اربعین، تخفیفی به اعتبار گذرنامه مسافران عراق داده شده است.

در حالت طبیعی گذرنامه اتباع ایرانی برای گرفتن ویزای هر کشوری، حتی عراق دست‌کم ۶ ماه است، اما سازمان حج و زیارت اعلام کرده؛ داشتن حداقل سه ماه اعتبار گذرنامه برای دریافت روادید اربعین کفایت می‌کند.

در اطلاعیه جدید این سازمان آمده است: برای رفاه حال زائران حسینی ایام اربعین، مذاکراتی میان مسؤولان ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران و مسؤولان کشور عراق شده که بر آن اساس مقرر شد حداقل اعتبار گذرنامه زائران برای دریافت ویزای اربعین به جای شش ماه، سه ماه در نظر گرفته شود.

این درحالی است که در سفرهای عتبات در ایام غیر از اربعین حداقل اعتبار گذرنامه زائران ایرانی برای دریافت ویزای کشور عراق، شش ماه است.

همچنین در توافقی بین ایران و عراق، هزینه ویزای کشور عراق به مناسبت اربعین به نرخ معمول ۴۰ دلار تعیین شده که طبق اعلام سازمان حج و زیارت، این هزینه به نرخ روز ارز، محاسبه و اعلام می شود.

..............
پایان پیام/313

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین