کد خبر: 134980159
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » وزارت خارجه ترکیه، معاون سفارت آمریکا را احضار کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در پی توقف صدور روادید به شهروندان ترکیه، «فیلیپ کوسنت» معاون سفیر آمریکا در آنکارا، به وزارت امور خارجه ترکیه احضار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در پی توقف صدور روادید به شهروندان ترکیه، «فیلیپ کوسنت» معاون سفیر آمریکا در آنکارا، به وزارت امور خارجه ترکیه احضار شد.

وزارت امور خارجه ترکیه امروز در جریان احضار معاون سفیر آمریکا در آنکارا اعلام کرد: انتظار داریم واشنگتن تصمیم خود مبنی بر توقف صدور روادید برای شهروندان ترکیه را لغو کند.

جان باس سفیر سابق آمریکا در ترکیه در پی پایان ماموریتش به افغانستان اعزام شده و در حال حاضر آمریکا سفیر رسمی در ترکیه منصوب نکرده است.

سفارتخانه ترکیه صدور روادید برای اتباع آمریکایی را تعلیق کرد

سفارتخانه ترکیه در واشنگتن، بامداد دوشنبه در اقدامی تلافی‌جویانه، ارائه تمام خدمات صدور روادید برای اتباع آمریکایی جهت سفر به ترکیه را تعلیق کرد.

در بیانیه صادر شده از سوی سفارتخانه ترکیه آمده است: «اتفاقات اخیر، دولت ترکیه را بر آن داشت که تعهد آمریکا به حفظ امنیت اموال و کارکنان سفارتخانه‌اش (در واشنگتن) را مجددا ارزیابی کند.»

پیشتر سفارت آمریکا یکشنبه شب در ترکیه به دلیل نگرانی از کاهش سطح امنیت سفارتخانه و کنسول‌گری‌های خود در ترکیه، بخشی از فرآیند صدور ویزا در ترکیه را متوقف کرده بود.

گفتنی است تنش‌های دیپلماتیک میان ترکیه و امریکا پس از آن شروع شد که آنکارا یکی از کارمندان محلی کنسول‌گری آمریکا در استانبول، به اتهام تلاش برای براندازی حکومت ترکیه و ارتباط با «فتح‌الله گولن» بازداشت کرد.

.........................
پایان پیام/ 167

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین