کد خبر: 135509222
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » ارباب سلیمانی: باید درصدد تاسیس شبکه جهانی مساجد باشیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: برای اینکه مساجد به جایگاه والای خود برسند، باید شاخصه های رهبری را در این عرصه اجرا کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ رئیس کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: برای اینکه مساجد به جایگاه والای خود برسند، باید شاخصه‌های رهبری را در این عرصه اجرا کنیم.

«حجت‌الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی» دیروز - چهارشنبه ۱۹ مهرماه - در همایش گرامیداشت بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه امسال بیست‌و پنجمین سال از تأسیس حیات کانون فرهنگی هنری مساجد را پشت سر می‌گذاریم، اظهار کرد: این مرکز در ابتدا با حضور حجت‌الاسلام مهدوی کنی افتتاح شد و تا امروز این حرکت ادامه دارد، تا جایی که پرچم کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد در سراسر کشور برافراشته شده است.

وی با اشاره به بیانات امام(ره) در رابطه با مساجد گفت: وقتی امام خمینی(ره) مسجد را سنگر معرفی کردند، از همان ابتدا این یک پیام روشنی بود که مساجد باید سنگربان باشند و این امر موجب شد تا مسجد در انقلاب به پایگاهی برای پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل شودو در هشت سال دفاع مقدس سنگرهای پشتیبانی برای جبهه‌های جنگ باشد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: این نگاه امام(ره) و آموخته‌های ایشان به ما نشان می‌دهد که مسجد سنگر است و باید مسجدی‌ها به نوعی حرکت کنند که همواره از آرمان‌های مسجد و انقلاب حمایت کنند.

«ارباب‌سلیمانی» در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال ۹۱ درباره کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خاطرنشان کرد: ما برای اینکه مساجد را به جایگاه والای خود نزدیک کنیم، وظیفه داریم تا شاخصه‌هایی که مقام معظم رهبری به آن‌ها تأکید داشتند را اجرا کنیم و باید این بیانات را به عنوان نقشه راه مقابل خود قرار بدهیم تا فرهنگ مسجد حالت ایستایی پیدا نکند و رشد و بالندگی داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ اولین جمله مقام معظم رهبری درباره وحدت بین ائمه جماعات مساجد با بسیج است تا تفرقه بین مسجدی‌ها رقم نخورد. با اشاره به آمار به دست آمده از سازمان اوقاف و امور خیریه ما ۸۵ هزار مسجد در کشور داریم، به همین دلیل باید درصدد شبکه جهانی مسجد باشیم و خود را محدود به مسجد محله خود نکنیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از ائمه جماعت و جمعه، مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کتابداران مساجد، پژوهشگران نمونه مساجد استان تقدیر و تجلیل شد.

..............
پایان پیام/313

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین