کد خبر: 135548276
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 مهر 1396
خانه » حواشی » ابنا » حماس و فتح به طور رسمی توافقنامه آشتی امضا کردند + فیلم و عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دو جنبش حماس و فتح ظهر امروز پنج‌شنبه پس از بحث و گفتگوهای عمیق طی سه روز گذشته، توافقنامه نهایی آشتی ملی فلسطین را در قاهره ـ پایتخت مصر ـ به امضا رساندند.

این توافقنامه در مقر سازمان اطلاعات مصر به عنوان ناظر بر این توافقنامه که تلاش های زیادی برای نزدیک کردن مواضع دو جنبش فلسطینی به هم انجام داد، امضا شد.

این در حالی است که اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس بامداد امروز از توافق میان دو جنبش فتح و حماس در گفتگوهای آشتی ملی قاهره خبر داده بود که از روز سه شنبه زیر نظر مصر آغاز شده بود.

هنیه در اظهاراتی کوتاه اعلام کرد که دو جنبش فتح و حماس زیر نظر کشور دوست و بزرگوار مصر به تفاهم رسیدند.

فتح و حماس قبل از این در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده بودند که فضای مثبتی بر گفتگوهای آشتی ملی حاکم است و انتظار می‌رود که این گفتگوها با همان روحیه مثبت و سازنده به پایان برسد.

ریاست هیات حماس در این گفتگوها بر عهده صالح عاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس است و یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه، خلیل حیه، حسام بدران، عزت رشق و موسی ابومرزوق از اعضای دفتر سیاسی حماس هم در آن عضویت دارند.

گفتنی است که جنبش حماس در تاریخ ۱۷ سپتامبر جاری از انحلال کمیته اداری تشکیل شده در نوار غزه در راستای موافقت با تلاش های مصر برای تحقق آشتی ملی و پایان شکاف داخلی خبر داد.

............
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین