کد خبر: 135602911
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 مهر 1396
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » کانون های مساجد مانع گرایش جوانان به فرقه های انحرافی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شهرکرد و مدیر حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری گفت: کانون های فرهنگی هنری با جذب جوانان و نوجوانان به نهاد مسجد مانع گرایش آنها به سمت فرقه های انحرفی می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام محمد احمدی، امام جمعه موقت شهرکرد و مدیر حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری امروز (20 مهر) در دیدار اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد که به مناسبت 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری (مدظله) در خصوص لزوم توجه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد و اختتامیه طرح اوقات فراغت در دفتر نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری برگزار شد، گفت: فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این دیدار باید سرلوحه فعالان کانون ها باشد تا بتوانند در انجام وظایف خود به بهترین نحو عمل کنند.  

 

وی افزود: کانون های فرهنگی هنری فرصت ارزشمندی برای تقویت و آبادانی مساجد است و بی شک نخستین و مهمترین رسالت این نهاد رونق بخشی به مسجد است.

 

حجت الاسلام احمدی با تاکید بر آبادانی معنوی مساجد، تصریح کرد: برقراری ارتباط و جذب جوانان و نوجوانان به مسجد سهم بسزایی در رونق بخشی به مساجد دارد.

 

امام جمعه موقت شهرکرد، هدایت به سمت مسجد را عامل نجات و بیمه شدن جوانان دانست و افزود: اهل مسجد هیچگاه جذب فرقه های انحرافی نمی شوند از همین رو برای حفاظت از جوانان باید آنها را به مسجد جذب کرد.

 

مدیر حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری با تاکید بر انجام فعالیت های ابتکاری و جذاب د مساجد، اظهار کرد: با وجود همه محدودیت های مالی که وجود دارد اما انتظار است تا کانون ها با رویکرد هنری خود بتوانند در این حوزه اقدامات موثری انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه هیچ نهادی نمی تواند نقش کانون های مساجد را بخوبی ایفا کند، افزود: کانون های فرهنگی و هنری با روش های غیرمستقیم، زیبا و جذاب می توانند آموزه های دین را تبیین و افراد را نسبت به آن جذب کنند.

 

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: یکی از ضرورت های امروز جامعه اسلامی ایجاد ارتباط محکم و قوی بین جوانان و نهاد مسجد است و همین امر می طلبد تا کانون ها در این خصوص اهتمام ویژه ای به کار گیرند. 

 

پایان پیام/361

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین