کد خبر: 135694609
تاریخ انتشار: جمعه 21 مهر 1396
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

الجزیره-ایرنا- پایگاه خبری Le360 مغرب نوشت: دولت رباط پس از امضای توافقنامه همکاری نظامی با روسیه در جریان دیدار اخیر ` دیمیتری مدودف` نخست وزیر روسیه از این کشور، به دنبال خرید سامانه دفاع موشکی اس .400 از روسیه است.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا ، این پایگاه خبری افزود:نخست وزیر روسیه در جریان سفرش به رباط پایتخت مغرب گفت: روسیه تصمیم دارد تجهیزات نظامی به مغرب بفروشد اما وی اشاره ای به نوع این تجهیزات نکرد.
پایگاه خبری Le360 در ادامه به نقل از یک منبع آگاه نظامی نوشت:مغرب دیگر قصد خریداری زیردریایی یا هواپیمای جدید ندارد زیرا هواپیماهای اف-16 را برای دفاع از حریم هوایی خود کافی می داند، مغرب اکنون در پی خریداری سامانه دفاع موشکی اس - 400 است .
این پایگاه خبری در ادامه به نقل از این منبع افزود: تصاویر منتشر شده نشان می دهد الجزایر همسایه شرقی مغرب این نوع سامانه موشکی را خریداری کرده است.اگر این خبر واقعیت داشته باشد،مغرب هم حتما اس- 400خریداری می کند.
سامانه زمین به هوای اس-400 نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط «مرکز طراحی الماس» (Almaz Central Design) طراحی شده و نسخه پیشرفته تر خانواده پدافند هوایی اس-300 به‌شمار می‌رود.
به گفته منابع روسی ، اس-400 قادر به تشخیص 100 هدف به طور هم‌زمان و درگیر شدن با 12 هدف به طور هم‌زمان از محدودهٔ 400 کیلومتری است. این هدف‌ها می‌توانند از جمله انواع هواگرد، هواپیما، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک باشند.
عربستان و ترکیه نیز از جمله کشورهایی هستند که گفته می شود قرار داد خرید اس -400 با روسیه به امضا رسانده اند.
خاورم **2041**1908
مترجم: سید شاهپور حسینی** ناشر : افشار دارابی

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین