کد خبر: 135700077
تاریخ انتشار: جمعه 21 مهر 1396
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون وزیر آموزش و پرورش:

تهران - ایرنا - معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش بر این است تا معلمان متناسب با دوره ابتدایی تامین شوند و راهکارهای موقت را برای جبران کمبود نیرو به کار نگیریم و دانش آموزان ابتدایی را قربانی نکنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

رضوان حکیم زاده روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: بحران نیروی انسانی موضوع جدیدی نیست بلکه پس از اجرای شتابزده 3-3-6 شدت گرفته، به ویژه اینکه به دلیل کم شدن یک سال تحصیلی از دوره متوسطه دوم و شش پایه شدن دوره ابتدایی، تعدادی از معلمان متوسطه به مقطع ابتدایی وارد شدند.
وی با بیان اینکه تخصص و انگیزه نکته بسیار مهمی برای فعالیت معلمان است، افزود: زمانی که معلمان دوره متوسطه احساس کنند که مجبور به تدریس در دوره ابتدایی هستند، ممکن است فضای عاطفی لازم آنگونه که باید شکل نگیرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: طبق آخرین گزارش ها با توجه به تفویض اختیار به استان ها، با تخصیص اعتبارات لازم، ادارات کل آموزش و پرورش می توانند کمبود نیروهای خود را از طریق حق التدریس و خرید خدمات جبران کنند.
وی تصریح کرد: اقدام دیگر آن است که افرادی که جذب می شوند آموزش های لازم را از طریق گذراندن دوره های کارورزی فرا بگیرند که در این رابطه در جلسه مشترکی با دانشگاه فرهنگیان نقطه نظرات خود را درباره آموزش های لازم برای این گروه از معلمان اعلام کرده ایم و امید است با اعمال این راهکارها، نیروهایی که وارد دوره ابتدایی می شوند از انگیزه و تخصص لازم برخوردار باشند.
معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: تعداد نیروهایی که در پنج سال آینده در دوره ابتدایی بازنشسته شده و نیروهایی که از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب می شوند و فاصله بین افراد احتمالی مورد نیاز مشخص شده است تا با هم اندیشی بیشتر و برنامه ریزی صحیح و به موقع هر سال و در آستانه مهرماه شاهد کمبود نیرو و اقدامات ضربتی برای تامین نیرو با هر کیفیتی به ویژه برای سال های اول آموزش نباشیم.
حکیم زاده با بیان اینکه مجموع نیروی انسانی در دوره ابتدایی در سال تحصیلی 96-95، 358 هزار و 125 نفر بوده که از این تعداد 265 هزار و 57 نفر معلم هستند، گفت: از این تعداد 179 هزار و 78 نفر زن و 85 هزار و 969 نفر مرد هستند و تعداد 44 هزار و 11 نفر در دوره ابتدایی از خانم ها نیروی مدیریتی و 37 هزار و 334 نفر از آقایان نیروی مدیریتی بوده اند.
وی با یادآوری این نکته که آمار تعداد نیروی انسانی دوره ابتدایی در سال تحصیلی 97-96 نیز بزودی اعلام می شود، اظهار داشت: در مجموع از حدود 13 میلیون دانش آموز، 59 درصد دانش آموزان در دوره ابتدایی، 24 درصد در دوره متوسطه اول و 17 درصد در متوسطه دوم تحصیل می کنند.
فراهنگ ** 1883 ** 1569**خبرنگار: مریم جلوداران * انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین