کد خبر: 135701443
تاریخ انتشار: جمعه 21 مهر 1396
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
براساس نتایج یک مطالعه؛

کوالالامپور- ایرنا- در دیدار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشور و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با داتوک` ین یوک هنگ ` معاون وزیر فرهنگ و گردشگری این کشور در محل این وزارت خانه موضوع انعقاد تفاهم نامه فرهنگی میان دو کشور مورد پیگیری قرار گرفت.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

به گزارش روز جمعه ایرنا، دکتر عباس خامه یار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، دراین دیدار که علی محمد سابقی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی و محمود سالمی مسئول دیپلماسی عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند ،گفت : تنوع قومیتی و زیبایی های طبیعی مالزی نامی آشنا و نزدیکی فرهنگی با ایران و تجربه خوب در حوزه گردشگری در مالزی فرصت های مغتنم برای تبادل فرهنگی ایران و مالزی است.
وی افزود : ایران نیز قابلیتهاو ظرفیت های کم نظیری دارد،تنوع فصول، تنوع طبیعت ، اقوام و زیبایی های بسیار فرهنگ ایران را در منطقه خاورمیانه بی بدیل کرده است .
وی با اشاره به موفقیت های هنری و فرهنگی ایران افزود : در حوزه سینما ما هر سال جوایز مختلفی را در جهان دریافت نموده ایم . سینمای ایران عرصه ای اخلاقی و صاحب سبک در دنیاست. در تئاتر و موسیقی هم ایرانیان تلاش های بسیار دارند به گونه ای که اکنون ماهانه بیش از 250 اجرای نمایش و کنسرت های موسیقی درسالن های هنری تهران داریم.
خامه یار گفت: در حوزه کتاب و نمایشگاه های فرهنگی ، فعالیت های متنوعی در هرم سنی مختلف اجرا می شود که مهمترین آن برگزاری نمایشگاه سالانه بین المللی کتاب تهران است . علاوه براین در حوزه های مختلف فرهنگی با توجه به غنای تاریخی ایران فعالیت های بسیاری انجام می شود .
خامه یار با بیان اینکه "در حوزه گردشگری بعد از برجام توجه جدیدی از طرف گردشگران خارجی به ایران شده است" گفت: ایران در سه حوزه گردشگری پزشکی ،تاریخی و مذهب بسیار فعال است و در هر سه حوزه موجی از گردشگران علاقه مند به فرهنگ و تاریخ کشور به سمت ایران سرازیر شده اند.
خامه یار در ادامه گفت: مالزی تجربیات خوبی در حوزه گردشگری و تبادلات فرهنگی دارد و ما به عنوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران با بیش از 83 نمایندگی در 63 کشور و تجربیات ارتباطی بسیار با کشورهای مختلف تمایل داریم که فصل مشترک جدیدی را درحوزه فعالیت های فرهنگی و گردشگری با مالزی آغاز کنیم.
وی همچنین با اشاره به سند تفاهم نامه فرهنگی میان دو کشور که مراحل قانونی را برای امضا شدن طی می کند،گفت: انعقاد این تفاهم نامه، سبب توسعه همکاریهای دوجانبه میان ایران و مالزی در زمینه های مختلف است.
داتوک" ین یوک هنگ " معاون وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی نیز ضمن تمجید از تاریخ و فرهنگ ایران گفت که با فرهنگ غنی ایران در ابعاد مختلف ان آشناست.
معاون وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی همچنین از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دو کشور که می‌تواند چتر خوبی برای همکاریهای فرهنگی دوجانبه باشد، استقبال نمود.
به گزارش ایرنا، عباس خامه یار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور شرکت در کنفرانس علمای اسلامی آسیا برای دفاع و آزادسازی مسجد الاقصی و فلسطین اشغالی که روزهای نهم و دهم اکتبر (17 و 18 مهرماه) در ایالت سلانگور مالزی با همکاری شورای مشورتی سازمان اسلامی مالزی (ماپیم)، سازمان جهانی رفاه مردم در مالزی (سجاگات)، دبیر خانه اتحادیه علمای اسلامی (شورا) و تشکل مدنی شهروندان بین المللی برگزار شد، به این کشور سفر کرده است .
آساق ** 1599**1908
خبرنگار: مریم شفیعی **ناشر : افشاردارابی

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین