کد خبر: 136346616
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 مهر 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » اگر حاکمیت آمریکا را نمی شناسید ساده لوح هستید/ کره شمالی کمونیست است اما محل سگ به آمریکا نمی گذارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یک سال و نیم قبل برخی در خیابان ها شیرینی پخش می کردند و کف و سوت می زدند، و برخی می گفتند «آمریکا قول داده، بنابراین به تعهداتش در قبال ایران عمل می کند»

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
اگر حاکمیت آمریکا را نمی‌شناسید ساده لوح هستید/ کره شمالی کمونیست است اما محل سگ به آمریکا نمی‌گذارد

به گزارش «قاصدنیوز»، استاد حسن رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد سخنانی ایراد کرد که اهم آن در ادامه می‌آید:

 

*آمریکای امروز، همان آمریکای قبل از انقلاب است؛ اما برخی فکر می‌کنند تازه متولد شده است. این آمریکا از بعد جنگ جهانی دوم ابرقدرت شده، هر سال به طور متوسط دو الی سه جنگ به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم راه‌انداخته است.

 

*از جمله جنایات آمریکا ایجاد داعش و حمایت از آنها است. آخرین مدل آمریکا شناسی مربوط به همین موضوع هسته‌ای که برایتان روشن شده است.

 

*یک سال و نیم قبل برخی در خیابان‌ها شیرینی پخش می‌کردند و کف و سوت می‌زدند، و برخی می‌گفتند «آمریکا قول داده، بنابراین به تعهداتش در قبال ایران عمل می‌کند»

 

* ایران در برجام صددرصد به تعهداتش عمل کرد و برخی از نوابغ هسته‌ای از کشور رفتند و حتی یکی از نوابغ در سازمان آب و فاضلاب کار می‌کند! در صورتی که آمریکا به ۱۰ درصد تعهدات خود عمل نکرد و هنوز ما مشکل تحریم بانکی داریم.

 

*«خطاب به افرادی که حرف خود را نسبت به آمریکا تغییر داده‌اند»: یکسال و نیم پیش شما کسانی را که حرف از غیر قابل اعتماد بودن آمریکا می‌زدند مسخره می‌کردید و آنان را کاسبکاران تحریم می‌نامیدید که نمی‌خواهند تحریم‌ها برداشته شود.

 

*کسانی که حرف از قابل اعتماد بودن آمریکا به تعهداتش در برجام می‌زدند، اکنون درست خلاف حرف‌های دوسال قبل خود می‌زنند من نمی‌خواهم بگویم این نفاق است و فقط می‌خواهم بدانید چند چهره بودن و چندمدل حرف زدن چقدر عادی است.

 

*مسئله ما ترامپ نیست، بلکه حاکمیت آمریکا است.

 

*در زمان تصویب برجام مقام معظم رهبری چند شرط گذاشتند و گفتند من به آمریکا خوش بین نیستم. آمریکا و جنایتش را در ایران و دنیا دیده‌ایم و آنها را می‌شناسیم، چرا دوباره به او اعتماد می‌کنیم، چند بار باید ازیک سوراخ گزیده شویم؟

 

*شما اعتماد وسرمایه ملی را به باد می‌دهید و بعد می گویید که ترامپ بی‌تربیت بوده. اگر حاکمیت آمریکا را نمی‌شناسید، مشکل دارید، الفبای سیاست را نمی‌فهمید و چنانچه آمریکا را می‌شناسید و دوباره اعتماد می‌کنید، باز هم مشکل عقل سیاسی دارید و ساده لوح هستید. صد بار توی گوشمان می‌زنند و باز می‌گوییم نه تقصیر این رئیس جمهور آمریکا نبود، اکنون یکی دیگر رئیس جمهور شده است.

 

*مگه اوباما و ترامپ حق تصمیم گیری دارند؟ در آمریکا سرمایه‌دارن و صهیونیسم حاکم هستند. رئیس جمهورهای این کشور عروسک خیمه شب بازی هستند که همین عروسک‌ها به حرف‌های خودشان عمل نمی‌کنند.

 

*ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری خود گفت «نیروهای خودشان را از سوریه و عراق بیرون می‌آورد، ما میلیاردها دلار پول خرج کردیم؛ اما اکنون ایران شده ابرقدرت منطقه و تمامی این کشورها دست آنها است» با آمدن ترامپ، وی چه کار کرد؟ ۳۰ موشک بر سر کسانی که با داعش می‌جنگیدند ریخت و کشتی‌های جنگی‌اش را کنار کشور کره شمالی برد.

 

* از کره شمالی خوشم می‌آید که محل سگ هم به این آمریکا نمی‌گذارد با وجود این که یک کمنیست است این قدر شجاعت وشرف دارند تا آخر ایستاده‌اند، واقعاً امروز جای بزرگان دهه ۶۰ خالی است. می‌گفتند اگر رئیس جمهور آمریکا عوض شود همه چیزی روی هوا است اصلاً در برجام آمده اگر ایران اعتراض کند تمام تحریم‌ها دوباره خود به خود برمی‌گرد.

 

*اکنون طرفدران برجام صدرصد خلاف حرف‌های دو سال قبل خود را بیان می‌کنند و می‌گویند که آمریکا قابل اعتماد نیست، دوسال قبل به گویندگان این جمله افراطیون می‌گفتند. مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا به برجام عمل نخواهد کرد، خرشان که از پل بگذرد، برمی‌گردنند و به ریش ما می‌خندند. حالا که شما رأی آورده‌اید و گفته‌اید باید هم چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصادی بروید و مذاکره کنید.

 

*رهبری 9 شرط برای اجرای کردن برجام گذاشتنند که عملی نشد. حالا این سؤال را دارم که آیا هم چرخ سانتر‌فیوژها و هم چرخ اقتصادی مملکتمان با هم می‌چرخد؟ شما آمریکا را نمی‌شناختید و نمی‌دانستید با تغییر ریاست جمهوری این کشور همه چیز روی هوا است؟

 

*برخی از مسئولان درجه یک کشوری در آن زمان می‌گفتند اوباما باهوش و مؤدب است، فکر کردن بحث خاله زنک بازی و فامیلی و این چیزها است. مقام معظم رهبری فرمودند از آمریکا به خاطر حرف‌هایی که در خصوص برداشتن تحریم از ایران می‌زند، امضاء کتبی بگیرید برخی گفتند نه این کار بی‌ادبی است و اوباما هم حاضر به دادن چنین امضائی نشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین