کد خبر: 142155770
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 آبان 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » با شهید امر به معروف مشهدی بیشتر آشنا شوید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

او که امربه معروف و نهی از منکر را واجب شرعی می شمرد، پس از طی دوره های مختلف آموزش، به عنوان ضابط قضایی از سوی مرکز اجرایی امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بجنورد به ماموریت های ویژه اعزام می شد.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
با شهید امر به معروف مشهدی بیشتر آشنا شوید

به گزارش «قاصدنیوز»، فرخ‌رضا فقیهی فر در سال1357 در خانواده‌ای مذهبی و معتقد متولد شد. پس از گذراندن دوره‌های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در سال ۱۳۷۶ در رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد به ادامه تحصیل پرداخت.

 

در دانشگاه ضمن تحصیل علم به فعالیت‌های فرهنگی و حضور در بسیج دانشجویی روی آورد. مداح اهل‌بیت علیهم‌السلام بود و هیئت دانشجویی سیدالشهدا علیه‌السلام را در دانشگاه پایه‌گذاری نمود. همچنین در سطح شهر بجنورد نیز اقدام به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی می‌کرد.

 

در زمینه مسائل سیاسی و اعتقادی یکی از افرادی بود که بارها افراد مخالف آرمان‌ها را به‌به پای مناظره کشاند و با استدلال و منطق خاص خود آن‌ها را مجاب کرد. همزمان با حضور در دوره پنجم طرح ولایت، مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد به او واگذار گردید.

 

در میان دوستان به‌عنوان فردی دارای صفای باطنی، اخلاق حسنه، شوخ‌طبعی و ارادت به امام زمان(عج) شناخته می‌شد. وقتی در مراسمی از او سؤال کردند: اگر یک‌زمانی توفیق زیارت مولایت امام زمان(عج) را یافتی اولین سخن و خواسته تو از مولایت چیست؟ سرش را به نشانه خضوع پائین انداخت و گفت: سؤال سختی است، من که چنین لیاقتی ندارم، اما اگر زمانی مولایم امام زمان(عج) را زیارت کنم از او می‌خواهم که توفیق شهادت در رکابش را نصیب من گرداند.

 

او که امربه‌معروف و نهی از منکر را واجب شرعی می‌شمرد، پس از طی دوره‌های مختلف آموزش، به‌عنوان ضابط قضایی از سوی مرکز اجرایی امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان بجنورد به مأموریت‌های ویژه اعزام می‌شد. روز ۲۲ آبان ۱۳۸۰ پس از مدت‌ها که به دیدار خانواده در مشهد مقدس نرفته بود، عازم دیدار خانواده بود که خبر رسید تعدادی از اعضای مرکزی ستاد امربه‌معروف ازجمله او جهت امر مهمی سریعاً به این مرکز مراجعه کنند. برنامه این‌گونه بود که دریکی از روستاهای اطراف شهر، باندی فاسد مرکزی دایر کرده بودند. منزل پس از محاصره در مدت کوتاهی پاکسازی شد و کلیه اعضای باند اعم از زن و مرد دستگیر شدند. در هنگام مراجعت، کثرت متهمین موجب کمبود جا در وسایل نقلیه برای تعدادی از مأمورین شد. به شهید فرخ رضا فقیهی فر پیشنهاد شد که با گروه اول متهمین به شهر بازگردد ولی باروحیه ایثاری بقیه را راهی کرد و خود به همراه یک نفر دیگر در کنار جاده ایستادند تا با وسیله دیگری به شهر بازگردند. اکنون شب شده بود و تاریکی بر فضای جاده حاکم بود، ناگهان اتوبوسی از راه می‌رسد و به علت تاریکی شب و لغزندگی جاده ناشی از بارش باران به وی اصابت و جان به جان‌آفرین تسلیم می‌کند.

 

پیکر مطهر او پس از انتقال به مشهدمقدس و برگزاری مراسم تشییع، در بلوک 5 خواجه ربیع مشهد به خاک سپرده شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین