کد خبر: 145593773
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 آذر 1396
خانه » حواشی » عرفان » به همت نشر دارالعرفان؛ ویراست جدید کتاب «نظام خانواده در اسلام» در اختیار علاقمندان قرار گرفت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عرفان:

دارالعرفان/ به همت انتشارات دارالعرفان ویراست جدید کتاب «نظام خانواده در اسلام» که به قلم استاد حسین انصاریان نگاشته شده است، از هم‌اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، کتاب ارزشمند «نظام خانواده در اسلام» با محوریت سبک زندگی اسلامی برگرفته از آیات و روایات در 30 سرفصل و بیش از یکصد و پنجاه ریز موضوع مطالب ارزشمندی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

این اثر فاخر که در نسخه اول بیش از 40 بار در تیراژهای مختلف به چاپ رسیده است، مورد استقبال جوانان، نهادهای فرهنگی و تربیتی و خانواده‌های دغدغه‌مند قرار گرفت و اکنون در شکل جدید خود با ویرایش، تحقیق و اضافات مورد نیاز به زیور طبع آراسته شده است.

به اذعان کارشناسان خانواده و امور تربیتی، این کتاب یکی از آثار ارزشمند در حوزه خانواده است و با تجربه کارشناسان در دورانی که زوج‌های جوان به اختلافات سلیقه‌ای و خانوادگی برخورد می‌کنند و برای متارکه به دادگاه‌های خانواده مراجعه می‌نمایند با خواندن همه یا بخش‌هایی از این کتاب مسیر طلاق و جدایی را سپری نخواهند نمود.

این گزارش می‌افزاید: «ازدواج در نظام هستی»، «جایگاه ازدواج در اسلام»، «نظام خانواده و جایگاه زن در اسلام و غرب»، «استقلال مرد و زن در اسلام»، «مقام زن در منطق وحی»، «مشکلات و موانع ازدواج»، «شرایط الهی و اسلامی ازدواج»، «راه‌های انتخاب همسر»، «برنامه‌های اصیل در اسلام در مسئله ازدواج»، «بهداشت در نظام خانواده»، «اخلاق اسلام در نظام خانواده»، «تقوا در خانواده»، «حجاب و پاکدامنی»، «امنیت در زندگی»، «جلوه‌های فضیلت در خانواده»، «اسلام و امور مادی خانه و خانواده»، «اصول معنویت در خانواده»، «مسئولیت عظیم سرپرست خانواده»، «حقوق زن و شوهر در اسلام» برخی از عناوین این کتاب می‌باشد.

برپایه این گزارش: «دوران بارداری، شیردهی و نامگذاری»، «فرزند‌داری در اسلام»، «ارزش دخترداری در اسلام»، «نقش مادر در تربیت فرزند»، «نقش پدر در رشد فرزند»، «حقوق فرزند بر پدر و مادر»، «حقوق پدر و مادر بر فرزند»، «وظیفه زن و شوهر نسبت به بستگان یکدیگر»، «صله رحم»، «سعادت و شقاوت خانواده»، «طلاق وارث» و «فهرست‌ها» جمله موضوعات این کتاب ارزشمند با محوریت سبک زندگی اسلامی و تربیت دینی است.

کتاب «نظام خانواده در اسلام - ویراست جدید» قریب به 150 ریزموضوع، نکات ناب و مطالب ارزشمند در خود جای داده است که پیرامون مسأله خانواده، سبک زندگی اسلامی، تربیت دینی، حق و حقوق والدین، همسران و فرزندان با قلمی بسیار روان و شیوا در اختیار مخاطبان از هم‌اکنون قرار گرفته است.

«نظام ترکیب و تزویج در جمادات»، «ازدواج در اسلام»، «ارزش و اهمیت ازدواج از منظر روایات»، «سخت‌گیری نکردن در ازدواج»، «سلامت و پاکی خانه»، «دیدگاه اسلام درباره زن»، «استقلال و حریّت انسان»، «ازدواج، عامل حریّت»، «استقلال دختر و پسر در ازدواج»، «کفو بودن»، «نظر امام سجاد(ع) درباره کفو»، «به این مردان دختر ندهید»، «با این‌گونه زنان ازدواج نکنید» برخی از ریز موضوعات این کتاب نفیس را تشکیل می‌دهند.

از دیگر ریز موضوعات کتاب می‌توان به؛ «نظام خانواده در اسلام» می‌توان به؛ «محروم از رحمت حق»، «انتخاب همسر در اسلام»، «داستانی حیرت‌آور در ازدواج»، «شرایط اسلامی و انسانی در انتخاب همسر»، «جهزیه عروس»، «آداب زفاف»، «ارزش نظافت و بهداشت در اسلام»، «داستانی آموزنده»، «کم توقعی» ،«گذشت و عفو»، «مهار خشم و غضب» ، «تغافل یا خود را به ندانستن زدن»، «توجه به رفتار»، «توجه به گفتار»، «زن و شوهر باتقوا»، «معنای حجاب»، «واقعیتی بهت‌آور»، «برنامه‌ای از حضرت امام حسین(ع)»، «تأثیر گناه در سلب امنیت»، «تقوا و عدالت» و دهها موضوع دیگر اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند این اثر گرانسنگ را علاوه بر فروشگاههای معتبر فرهنگی و کتابفروشی‌ها به انتشارات دارالعرفان واقع در قم خیابان شهید فاطمی، کوچه 19، پلاک 27 و یا نمایندگی‌های انتشارات دارالعرفان در سراسر کشور مراجعه کنند و یا با شماره 09196522024 جهت ارائه سفارش تماس گیرند.

نشانی نمایندگی‌ها نشر دارالعرفان در سراسر کشور؛


انتهای پیام /


منبع : پایگاه عرفان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین