کد خبر: 145764023
تاریخ انتشار: دوشنبه 13 آذر 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » دولت بجای خصوصی سازی اختصاصی سازی کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: دولت در اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ موفق نبوده است.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،در حالی که مشاور سازمان خصوصی‌سازی تازگی‌ها عنوان کرده است که تا پیش از دولت یازدهم، 18 درصد واگذاریها به بخش خصوصی و 40 درصد واگذاریها به بخش شبه دولتی بوده و این آمار پس از دولت یازدهم برای بخش خصوصی واقعی 67 درصد و برای شبه دولتی ها 10 درصد است؛ رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس می‌گوید اختصاصی‌سازی به جای خصوصی‌سازی اتفاق افتاده است.

حمیدرضا فولادگر با انتقاد از دولت برای اجرایی نکردن سیاست‌های کلی اصل 44 و نحوه واگذاری‌ها گفت: در شرایط فعلی، دولت در اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 و واگذاری بنگاه‌ها به بخش خصوصی موفق نبوده است.

وی همچنین یکی از اهداف مجلس در تصویب قوانینی برای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 را ایجاد ثروت بیشتر در فرصتی برابر برای همه مردم دانست و اظهار داشت: متاسفانه دستگاه‌های اجرایی در واگذاری‌ بنگاه‌ها به بخش خصوصی واقعی و مردم خوب عمل نکرده‌اند که این یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی اجرای قانون است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تأکید بر اینکه در زمینه خصوصی‌سازی، اختصاصی‌سازی صورت گرفته است، گفت: انتظار ما از سازمان برنامه و بودجه این است که آئین‌نامه‌ای برای واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی به بخش خصوصی تدوین و با هماهنگی‌ مجلس، ابلاغ کند.

به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 خاطرنشان کرد: دولت‌ها در واگذاری‌ها فقط واگذار کرده‌اند که این نشان‌دهنده این است که فقط به تأمین درآمدهای مالی دولت ختم شده و به هیچ یک از اهداف دیگر در واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی توجهی نشده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین