کد خبر: 146440920
تاریخ انتشار: پنجشنبه 16 آذر 1396
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » ادعای پایتختی قدس سقوط اسرائیل را تسریع می کند/ امت اسلام موظف به مقابله با گستاخی دشمن است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این که ادعای پایتختی قدس سقوط اسرائیل را تسریع می کند، امت اسلام را موظف به مقابله جدی با گستاخی های دشمن دانست.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار دبیر و مسؤولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به توطئه جدید دشمنان برای پایتخت قرار دادن قدس خاطرنشان کرد: امروز امت اسلام باید با تمام قدرت در برابر این توطئه ایستادگی کند؛ کعبه، مدینه و قدس برای مسلمانان است که در دست صهونیست‌ها و مستکبران و نوکران آن ها قرار دارد.

 ایشان اضافه کرد: همه وظیفه دارند برای مقابله با این منکر بایستند، باید حرکت کرد و اجازه گستاخی به دشمن نداد، البته این حرکت هم سقوط اسرائیل را تسریع می‌کند اما بیداری امت اسلام مهم است و باید در برابر آن ها با قدرت بایستند.

 حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که رژیم صهیونیستی در این توطئه خود هم شکست خواهد خورد، گفت: شکست های متعدد زمینه ساز نابودی کامل اسرائیل است؛ جریان قدس باید برای جامعه و امت اسلام تبیین شود.

 استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگر سخنان خود با تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در اسلام ابراز داشت: با  امر به معروف از مهم ترین مسائل در اسلام است که باید به آن توجه شود.

 ایشان افزود: قرآن انسان را به تقوا، وحدت و انسجام و همچنین امر به معروف توصیه می‌کند که سبب سعادت انسان می شود، خوشبختانه امروز جمعیت خوبی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر کار می‌کنند اما کافی نیست و اهمیت آن باید به خوبی تببین شود.

 ایشان با اشاره به روایتی از امیرمومنان علی(ع) درباره اهمیت امر به معروف اظهار داشت: حضرت می‌فرماید تمام کارهای خوب در برابر امر به معروف و نهی از منکر ناچیز است.

 ایشان احیای معروف و مقابله با منکرات را نیازمند جهاد دانست و ادامه داد: در این راه انسان ابتدا باید معروف‌ها و منکرها را بشناسد، معروف تنها نماز و روزه نیست بلکه در ابعاد گوناگونی مطرح می شود.

 حضرت آیت الله نوری همدانی ابراز داشت: امام باقر(ع) در روایتی می‌فرماید تمام واجبات در پرتو امر به معروف و نهی از منکر است از این رو باید پاس داشته و احیا شود، آیات و روایات بسیاری درباره امر به معروف آمده واز مباحث مهم فقهی است؛ بنابراین با شناخت معروف ها و منکرات باید معارف ‌را ترویج کنیم.

 ایشان عنوان کرد: امیرمومنان علی(ع) می‌فرماید که انسان مسلمان زنده کسی است که در برابر منکرات بی‌تفاوت نباشد؛ فعالیت های استکبار، صهیونیست و نوکران آن ها منکر است که باید با آن ها با جدیت مقابله کرد.

 ایشان افزود: امر به معروف باید در کشور مهم باشد و حتی باید وزارتخانه ای در کشور به نام امر به معروف و نهی از منکر وجود داشته باشد را معروف ها را احیا کرده و با منکرات مقابله کند.

 حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به به برخی منکرات اقتصادی اظهار داشت: بارها به دست اندرکاران گفته‌ایم که دیرکرد حرام و ربا است اما کار خود را می کنند، مسؤولان گوش به حرف نمی‌دهند و خود مردم باید اقدام جدی کنند.

 ایشان همچنین هجرت طلاب و فضلا برای تبلیغ را ضروری دانست و ادامه داد: اگر اهل علمی بداند که بودنش در حوزه فایده ندارد و  همان مقداری که خوانده کفایت می کند نباید در قم بماند بلکه باید برای تبلیع و امر به معروف  باید به شهرها و روستاها بروند؛ باید عالم و فقیه در کنار مردم باشد و با آنها زندگی کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین