کد خبر: 146727217
تاریخ انتشار: شنبه 18 آذر 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » تولید مسکن از طرح جامع بسیار عقب است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: رئیس کانون انبوه سازان مسکن با بیان اینکه نیاز کشور به مسکن در هیچ وزارتخانه یا سازمانی به طور دقیق برآورد نشده است، گفت: بر اساس طرح جامع مسکن سالانه باید نزدیک یک میلیون مسکن تولید شود که اکنون نزدیک ۴۰۰ هزار واحد است.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،جمشید برزگر با اشاره به اینکه هنوز به طور مشخص و به معنای واقعی مشخص نیست که سالانه به چه میزان مسکن نیاز است گفت: بر اساس طرح جامع مسکن سالانه باید یک میلیون و هشتاد هزار واحد مسکونی تولید شود بنابراین طبق آمار‌های به دست آمده از میزان پروانه‌های صادر شده در سال گذشته تنها ۳۰۰ هزار پروانه صادر شده و در سال جاری نیز میزان تولید مسکن به حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی رسیده است.
وی ادامه داد:به هر حال اینکه هیچ وزارتخانه یا سازمانی به طور دقیق برآورد نکرده نیاز کشور به مسکن به چه میزان است به این دلیل است که ۲۴ میلیون خانوار در کشور داریم و ۲۲ میلیون واحد مسکونی نیز احداث شده پس بنابراین سوال این است که این ۲ میلیون خانوار که واحد مسکونی برای آن‌ها احداث نشده در کجا زندگی می‌کنند؟
برزگر خاطر نشان کرد: پس می‌توان نتیجه گرفت آمار تولید مسکن و حتی میزان تعداد واحد‌های مسکونی و حتی نیاز به مسکن یک محاسبه تقریبی است و هیچ سازمانی به طور دقیق نمی‌تواند اعلام کند که به چه میزان مسکن در کشور نیاز است.
رئیس کانون انبوه سازان مسکن ادامه داد: در زمانی که طرح جامع مسکن تدوین می‌شد ۴ میلیون نفر در سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کردند، اما این عدد در حال حاضر به شش میلیون نفر افزایش یافته است.
به گفته وی، بر اساس آمارها، ۱۱ تا ۱۴ میلیون نفر حاشیه نشین هستند و ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده هستند.
رئیس کانون انبوه سازان مسکن گفت: روزی ایران ششمین تولید کننده سیمان در جهان بود در حالی که هم اکنون کارخانه‌های سیمان کشور با ۳۰ تا ۳۵ درصد ظرفیت کار می‌کنند.
برزگر افزود: برای برون رفت از رکود در بازار مسکن صندوق توسعه ملی باید به کمک این بخش بیاید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین