کد خبر: 148312787
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » چرا نباید در "بیت کوین" سرمایه گذاری کرد؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نسبت به سرمایه گذاری مردم در `بیت کوین` هشدار داد.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح شدن بحث بیت‌کوین (ارز الکترونیکی) در کشور، گفت: به مردم هشدار می‌دهیم به هیچ عنوان در این حوزه ورود نکنند.

وی ادامه داد: هر اتفاقی که در این حوزه رخ می‌دهد، به‌طور مثال که اعلام می‌شود بازده 10برابری در معاملات این ارز الکترونیکی وجود دارد شبیه یک معجزه است و چنین چیزی وجود ندارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس با تأکید بر اینکه متوسط نرخ بازده "بیت‌کوین" در کشورهای اروپایی نیز حداکثر 7 درصد است، اظهار داشت: اینکه فردی پولی در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کند و هفته بعد چهار برابر شود با هیچ ادبیاتی همخوانی ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بیت‌کوین همانند همان شرکت‌های هرمی است که ایجاد شده‌اند، گفت: این حوزه برای سرمایه گذاری مناسب نیست و مردم به‌سمت سرمایه‌گذاری در این حوزه نروند.

پورابراهیمی تصریح کرد: بیت‌کوین شبیه مؤسسات غیرمجاز مالی است که نباید در آنها سرمایه‌گذاری کرد.

وی با اعلام اینکه "درباره بیت‌کوین هیچ‌گونه ضوابطی در کشورمان وجود ندارد"، افزود: مردم خودشان باید مراقب این موضوع باشند و وارد این حوزه نشوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در روزهای آینده این موضوع را در کمیسیون مطرح می‌کنیم و از مسئولان بانک مرکزی نیز دعوت می‌کنیم تا با حضور در این جلسه توضیحاتی در این حوزه به نمایندگان ارائه کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین