کد خبر: 148312790
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » رئیس اتاق بازرگانی: ماه عسل تمام شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تاکنون بر درآمدهای نفتی و فروش منابع خدادادی چنان تکیه داشتیم که بحث اقتصاد پویا به حاشیه رفته بود. با پایان یافتن این ماه عسل مشکلات جدی اکنون خود را نشان می دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ، غلامرضا شافعی امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: دلیل بسیاری از گرفتاریهای فعلی اقتصادی کشور قرار نگرفتن آن در اولویت امور کشور است؛ اقتصاد و توسعه آن باید بیشتر در کشور مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق امنیت و اقتدار کشور بیش از پیش تامین شود.

وی افزود: توجه به اقتصاد یکی از مولفه‌های مهمی است که می‌تواند امنیت کشور را تامین کرده و اقتدار جهانی کشورمان را افزایش دهد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: تاکنون بر درآمدهای نفتی و فروش منابع خدادادی چنان تکیه داشتیم که بحث اقتصاد پویا که تضمین‌کننده اشتغال و سودآوری پایدار به حاشیه رفته است که با پایان یافتن این ماه عسل مشکلات جدی اکنون خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: توجه به مزیت‌های منطقه‌ای در برنامه‌ریزیهای کشور امری ضروری است؛  از روسای اتاق‌های سراسر کشور خواسته می‌شود که در شورای برنامه‌ریزی استانها بیشتر حضور یابند و همچنین بیشتر از آنها استفاده شود تا توسعه منطقه‌ای فراهم شود.

شافعی گفت: رویه بی‌توجهی به توسعه منطقه‌ای در گذشته که حاصل آن توسعه غیرمتوازن کشور است اینک امری ضروری است و باید موضوع مشارکت استانها که اخیرا مورد توجه قرار گرفته در دستور کار بیشتر قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران یادآور شد که با یک نسخه واحد که از مرکز صادر می‌شود نمی‌توان به درستی به اداره کشور پرداخت.

وی نسخه واحد در اداره کشور را از عوامل بروز بحران‌های آمایشی دانست و گفت: منطقه‌بندی کشور باید جدی‌تر در برنامه‌ریزیها مورد توجه قرار گیرد.

شافعی تصریح کرد: توسعه منطقه‌ای در اتاق بازرگانی ایران نیز شکل می‌گیرد و دولت دوازدهم نیز باید گام‌های مهمتری در این باره بردارد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در پایان صحبت‌های خود خواستار برگزاری جلسات 6 ماهه استانداران به عنوان رئیس شورای گفت‌وگو و دبیران این شورا در تهران برای رایزنی بهتر برنامه‌ها شد.

بنابراین گزارش در جلسه امروز اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، رحمانی فضلی وزیر کشور حضور داشت و به سوالات اعضای هیئت نمایندگان پاسخ داد.

شافعی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: بسیاری از مناطق محروم کشور دچار در دور باطل فقر و توسعه‌نیافتگی شده‌اند، و باید مشخص شود که چگونه می‌توان آنها را از این دور باطل رهایی داد و چگونه می‌توان به‌جای مزیت‌های نسبی، خلق مزیت‌‌های جدید داشت و آیا توسعه نباید در روستاها شروع شود؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین