کد خبر: 149280570
تاریخ انتشار: جمعه 01 دي 1396
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » فقه شیعه، غنی ترین فقه است/ تقویت بعد علمی اخلاقی حوزه های علمیه یک ضرورت است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

هیچ علمی به مانند فقه جواهری سخت و مشکل نیست، برای یاد گیری فقه آل الله لازم است درست درس خواند تا به عمق مباحث فقهی رسید.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظاه العالی» پیش ازظهر امروز در دیدار آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه، معاونین، مسئولین و طلاب شرکت کننده در اختتامیه پنجمین المپیاد علمی حوزه های علمیه کشور از زحمات مدیر حوزه های علمیه که برای تعالی حوزه تلاش می کنند، تشکر وقدر دانی کردند و گفتند: حوزه بعد از تأسیس، توانست عالمان زیادی را در موضوعات مختلف اخلاقی، سیاسی و فرهنگی پرورش دهد و علمای ربانی هم بعد از پرورش خود توانستند خدمت های فراوانی به دین و جامعه اسلامی کنند.
ایشان با بیان اینکه فقه شیعه، فقه خاصی است و هیچ مذهبی چنین فقهی ندارد، افزودند: دلیل برتری و خاص بودن این فقه این است که انسان را به خدا می رساند.
معظم له بیان داشتند: در طول تاریخ حوزه های علمیه و جامعه اسلامی شاهد اثر گذاری علمای ربانی زیادی بوده که دنبال احیاء امر الهی، ترویج دین و مبانی معرفتی و اخلاقی بوده اند.

ایشان با بیان اینکه طلبگی راه راحتی نیست و برای عالم شدن و اثرگذاری در دو جایگاه علمی و تهذیبی زحمات زیادی باید کشید و سختی ها  را تحمل کرد، اظهارداشتند:  طلبگی اصولی و شروطی دارد از جمله شروط آن، ترقی اخلاص، تهذیب نفس، داشتن اراده و همت بلند است. 

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله العلی» گفتند: امام راحل فقیه و عالمی که در همین حجره ها به رشد علمی و اخلاقی رسیدند و توانستند انقلاب را به جهان صادر کنند.
معظم له با بیان اینکه هیچ علمی به مانند فقه جواهری سخت و مشکل نیست گفتند: برای یاد گیری فقه آل الله لازم است، درست درس خواند تا به عمق مباحث  فقهی رسید.
ایشان با بیان اینکه بصیرت و دشمن شناسی ازمسائل مهم در دوران اخیر است و هر طلبه ای لازم است دشمن شناس، آگاه به زمانه و با بصیرت باشد، افزودند: اگر طلبه ای دارای این خصوصیات باشد فرد موفقی در جامعه خواهد بود.
مرجع عظیم الشأن تقلید با بیان اینکه باید قدر فرصت ها را دانست و برای احیاء دین تلاش کرد، برشب زنده داری و احیاء حوزه ها در مباحث علمی و اخلاقی تاکید کردند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین