کد خبر: 151557565
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 دي 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » گزینه تحریم های جدید ایران روی میز است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: سخنگوی کاخ سفید ضمن حمایت از اغتشاشات در ایران، گفت که تحریم و یا تصمیم گیری درباره [تمدید] تعلیق تحریمها یکی از گزینه های موردنظر آمریکا در واکنش به اعتراضات است.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،به نقل از نشنال پست، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه بار دیگر اغتشاشات روزهای اخیر در ایران را «جنبشی مردمی و سازمان یافته به رهبری شهروندان شجاع ایرانی!» خواند و از آن حمایت کرد.
وی در ادامه مدعی شد: «در حالی که تظاهرات کنندگان در ایران با خشونت روبرو شده اند، جامعه بین المللی نمی تواند سکوت اختیار کند».
سندرز همچنین گفت: «آمریکا از مردم ایران حمایت می کند و ما از دولت ایران می خواهیم که حقوق اساسی شهروندانش برای بیان مسالمت آمیز خواسته هایشان برای تغییر را محترم شمارد».
سخنگوی کاخ سفید در ادامه اظهارات خود افزود: «گزینه‌های متعددی برای واکنش به اعتراضات در ایران در دست داریم، تحریم و تصمیم‌گیری درباره [تمدید] تعلیق تحریم‌ها یکی از آنها است. اما رئیس‌جمهور هنوز در این رابطه تصمیم نگرفته است».
وی در پاسخ به این پرسش که آیا هدف نهایی آمریکا تغییر حکومت اسلامی در ایران است، بدون اشاره به سیاست مزورانه و همیشگی واشنگتن علیه ایران موسوم به «تغییر رژیم»، ادعا کرد که «آمریکا امیدوار است ایران به حقوق اساسی شهروندان خود احترام بگذارد و به حمایت خود از گروههای تروریستی پایان دهد!»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین