کد خبر: 151768618
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 دي 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » دولت نمی خواهد مافیای اقتصادی را از خود دور کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت حاضر نیست مافیای اقتصادی را از خود دور کند.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا اظهار داشت: در لایحه بودجه سال 97 به قشر محروم و متوسط جامعه توجه کافی نشده است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت می‌خواهد 17 هزار و 400 میلیارد تومان از حاملهای انرژی بنزین به دست آورد گفت: از طرفی دولت درصدد است نرخ بنزین را به 1500 تومان ببرد و از سویی 2 هزار میلیارد تومان هم از یارانه‌ها به دست آورد و اینطور کسری خود را جبران کند.

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه از هر دو سو فشار به قشر متوسط و محروم جامعه به وجود می‌آید عنوان کرد: خود حامل‌های انرژی نزدیک به 10 درصد تورم زا است، یعنی اگر کسی 1/5 میلیون حقوق و 200 هزار یارانه بگیرد اگر ما بخواهیم 200 هزار یارانه حذف شود 50 درصد هم ببریم روی حامل‌های انرژی این فرد قبلا با 1/5 میلیون زندگی می‌کرد یارانه خود را به بنزین می‌داد اکنون باید از حقوق خود 300 هزار تومان به بنزین دهد.

وی با بیان اینکه با افزایش 10 درصدی حامل‌های انرژی بین 600 تا 700 هزار تومان قدرت خرید مردم کاهش می‌یابد بیان کرد: لذا این به نفع مردم محروم نخواهد بود  و نمایندگان مجلس به طور حتمی از ابزار نظارتی قوی برای جلوگیری از این موارد استفاده خواهند کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چرا دولت حاضر نیست مافیای اقتصادی را از خود دور کند تا این اندازه بر مردم فقیر فشار وارد نشود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین