کد خبر: 151776210
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 دي 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » شلیک ۴۶ موشک یمن به عمق خاک رژیم سعودی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: جنبش انصارالله یمن اعلام کرد سال ۲۰۱۷ عمق عربستان سعودی و امارات و مقر نظامیانشان در مناطق مختلف را با ۴۵ فروند موشک هدف قرار داده

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،جنبش انصارالله یمن روز چهارشنبه اعلام کرد سال 2017 عمق عربستان سعودی و امارات و مقر نظامیانشان در مناطق مختلف را با 45 فروند موشک هدف قرار داده است.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به جنبش انصارالله یمن در گزارشی حجم عملیات نظامی منحصر به فردی را که این جنبش سال 2017 علیه مواضع عناصر ائتلاف سعودی انجام داد منتشر کرد. در این گزارش آمده است: «ارتش و کمیته های مردمی یمن سال 2017، 1569 خودرو نظامی و هشت شناور دریایی دشمن را نابود کردند.نیروی هوایی 29 فروند هواپیما متعلق به ائتلاف را ساقط کرد و یگان موشکی مبارزان یمنی 46 فروند موشک بالستیک در سال گذشته شلیک کرد.»

بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته های مردمی یمن هشت دستگاه تانک آبرامز، 196 دستگاه نفربر زرهی و 1337 انواع خودرو نظامی متعلق به ائتلاف سعودی را منهدم کردند. نیروی دریایی و دفاع ساحلی مبارزان یمنی نیز هشت شناور نظامی شامل دو قایق جنگی ، چهار کشتی جنگی ، یک فروند زیردریایی جاسوسی و یک ناوشکن متعلق به متجاوزان را منهدم کردند.

در این گزارش آمده است پدافند هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن 29 فروند هواپیمای متعلق به ائتلاف از جمله دو فروند هواپیمای اف 16 ، یک فروند اف 15 ، یک فروند جنگنده تایفون ، یک فروند بالگرد آپاچی ، یک فروند بالگرد بلک هوک و همچنین 19 هواپیمای جاسوسی را سرنگون کردند.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن 45 موشک بالستیک را به عمق خاک عربستان و امارات و مقر نظامیان این دو کشور و مزدوران آنان در مناطق مختلف درگیری شلیک کرد.

بر اساس این گزارش، تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز سال گذشته توانستند 399 نظامی سعودی و 1894 مزدور سعودی را از پای درآورند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین