کد خبر: 152528763
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 دي 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » بررسی شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل در ایران و سایر کشورها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: سی ونهمین شماره دو ماهنامه آموزشی، پژوهشی و تحلیلی گزارش موردی ویژه فروردین و اردیبهشت 1396 توسط پژوهشکده بیمه منتشر شد.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،روابط عمومی پژوهشکده بیمه اعلام کرد در این گزارش که به بررسی شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل در ایران و سایر کشورها اختصاص یافته است تلاش شده است با بررسی و تحلیل شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل در سایر کشورها و تجربه صنعت بیمه در ایران، راهکارهایی جهت استفاده بیمه گران بدنه اتومبیل پیشنهاد گردد.

گزارش حاضر در 2 بخش به شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل در سایر کشورها و همچنین ساختار شرایط عمومی بیمه بدنه وسیله نقلیه زمینی پرداخته است. همچنین در این گزارش برخی از موارد ابهام و کاستی های آیین نامه 53 شناسایی و پیشنهاداتی جهت بهره برداری تصمیم گیران این عرصه و در نهایت متن پیشنهادی برای شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل ارائه شده است.
شایان ذکر است برای مطالعه شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل در سایر کشورها، شرایط عمومی بیمه اتومبیل 8 شرکت معتبر منتخب از کشورهای مختلف بر اساس روش تحلیل محتوا مورد مطالعه قرار گرفته است. موضوعات بررسی شده در بخش مطالعات خارجی شامل قلمرو جغرافیایی، تعریف راننده وسیله نقلیه، مازاد راننده جوان و یا بی تجربه، حفاظت و انتقال وسیله نقلیه بعد از حادثه، داوری، استثنائات، فسخ، تعدد بیمه، اجازه تعمیر وسیله نقلیه آسیب دیده، اعلام خسارت، خسارت های تحت پوشش، وضعیت بیمه نامه پس از فوت بیمه شده، تغییر در مشخصات بیمه گذار و یا وسیله نقلیه، تعلیق پوشش، پرداخت خسارت خودروهای اقساطی و لیزینگی، پوشش های اضافی، جایگزینی وسیله نقلیه جدید، استفاده از قطعات یدکی غیر اصلی برای تعمیر وسیله نقلیه، ارائه اطلاعات به بیمه گر، ادعاهای متقلبانه، روش های تامین غرامت، حق بازیافت خسارت از بیمه گذار، ملاک خسارت کلی و تخفیف عدم خسارت می باشد.

علاقه مندان جهت تهیه این نشریه که به قیمت 8000 تومان ارائه می شود، می توانند به پژوهشکده بیمه واقع در سعادت آباد – میدان شهید تهرانی مقدم – خیابان سرو غربی – نرسیده به میدان قیصر امین پور(شهرداری سابق) – پلاک 43 مراجعه نمایند. همچنین خرید مجازی از طریق مراجعه به آدرس /htpp://bookstore.irc.ac.ir و خرید از طریق آبونمان سالانه امکان پذیر است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین