کد خبر: 152530091
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 دي 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » مخالفت رئیس پلیس تهران با طرح ترافیک جدید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: رئیس پلیس تهران با بیان اینکه طرح پیشنهادی جایگزین طرح ترافیک فعلی خام است گفت: تا این لحظه بررسی های ما نشان می دهد اجرای این طرح به افزایش آلودگی هوا و ترافیک منجر می شود و از این رو نظر ما نسبت به آن چندان مساعد نیست.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم معارفه جانشین فرماندهی انتظامی پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم امروز دو جنبه داشت که اولی به منظور تجلیل و تقدیر از فعالان توسعه و ترویج مسائل اخلاقی و دینی در پلیس پایتخت بود و دومین آن معرفی جانشین جدید فرماندهی تهران بزرگ بود که با پیشنهاد اینجانب و با حکم سردار اشتری فرمانده ناجا، سردار هداوند در این سمت معرفی شد که پیش از این ایشان در اقصی نقاط کشور از نقطه صفر مرزی تا فرماندهی یگان‌های مختلف از جمله یگان امداد در شهر تهران را در کارنامه خود دارد و از تجربیات ارزشمندی برخوردار است.
وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص موضوع طرح جدید ترافیک و ملغی شدن طرح ترافیک سابق از سوی شهرداری تهران گفت: این موضوع فعلا در حد پیشنهاد است و دستگاه‌های مختلف می‌بایست بررسی‌های لازم را انجام دهند و سازوکارهای اجرایی شدن آن را پیش‌بینی کنند.

رئیس پلیس تهران تاکید کرد: از نظر ما این طرح فاقد مطالعات لازم است و این در حالی است که پیشنهاد‌دهندگان عنوان کردند که اجرای آن به کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک در محدوده طرح ترافیک منجر می‌شود ولی مطالعات اولیه ما نشان می‌دهد که این پیشنهاد باعث افزایش ترافیک و طبعا افزایش آلودگی هوا خواهد شد. 
رحیمی با بیان اینکه از نظر پلیس این طرح خام است، گفت: ما قطعا به صورت مکتوب نظرات خود را به شهردار تهران اعلام خواهیم کرد ولی تا اینجا به نظر می‌رسد با  توجه به مطالعات انجام شده نظر ما نسبت به اجرایی شدن آن چندان مساعد نیست. 

وی گفت: طرح فعلی ترافیک در شهر تهران قطعا دارای مشکلاتی است و از این رو می‌بایست طرح جدیدی که می‌خواهیم جایگزین طرح فعلی کنیم حتما تمام معایب طرح فعلی را برطرف کند. مدیریت ترافیک در تمام کشور و در تهران برعهده پلیس است و شهرداری باید بستر و امکانات لازم را برای انجام ماموریت پلیس فراهم کند. 
رحیمی در پایان گفت: در جلسه روز گذشته با رئیس پلیس راهور ناجا به صورت جدی این طرح را مورد بررسی قرار دادیم و پس از تکمیل مطالعات و بررسی‌ها نتیجه به صورت کتبی به شهردار تهران اعلام خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین