کد خبر: 153693095
تاریخ انتشار: یکشنبه 24 دي 1396
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت فرهنگی-تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

مرضیه سادات رضوی از پایان برگزاری مرحله مدرسه ای و استانی مسابقات قرائت در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور خبر داد.

سرکار خانم رضوی کارشناس اداره قرآن و عترت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: به حول و قوه الهی و با همکاری مسئولان محترم مدارس و مدیریت های استانی، مرحله مدرسه ای مسابقات قرائت قرآن کریم ویژه کلیه طلاب به صورت حضوری از تاریخ 15/8/96 الی 25/9/96 درمدارس سراسر کشور برگزار شد و تعداد 4767 نفر در این مسابقه شرکت نمودند که 331نفر در رشته تحقیق و 4436نفر در رشته ترتیل حضور داشتند.

وی افزود: از هر مدرسه دو نفر از رشته ترتیل و دو نفر از رشته تحقیق با کسب بالاترین امتیاز به مرحله استانی راه یافتند که در مجموع 644 نفر در این مرحله به رقابت پرداختند.

رضوی در ادامه به محتوای مسابقه اشاره کرد و بیان داشت : محتوای مسابقه در مرحله مدرسه ای صرفاً قرائت کل قرآن کریم و در مرحله استانی علاوه بر قرائت کل قرآن، آزمون کتبی از جزوه «پرتوی از کلام وحی» مشتمل بر ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در نظر گرفته شده بود.

 وی از محقق شدن هدف معاونت فرهنگی- تبلیغی مبنی بر تأمین داوران مجرب استانی به منظور یکسان­سازی شیوه داوری در حوزه­های علمیه خواهران بود خبر داد و گفت: مرحله استانی قرائت در مراکز میزبان تعیین شده توسط داوران استانی آموزش دیده در دوره های تربیت داور قرآنی این معاونت برگزار شد.

رضوی در پایان یادآور شدند: اسامی شرکت­کنندگان در مرحله کشوری مسابقه قرائت ، متعاقبا اعلام خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین