کد خبر: 159759609
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » فرمایشات معظم له در درس خارج فقه امروز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مردم هر سال در 22 بهمن و صحنه های دیگر رای آری خود به نظام جمهوری اسلامی را تایید می کنند؛ کسی که این سخنان را مطرح می کنند باید به قانون اساسی مراجعه کند تا بداند که قانون اساسی چه می گوید، حضور و حرکت پرشور مردمی رفراندومی برای تایید نظام است

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تقدیر از حماسه آفرینی ملت ایران در 22 بهمن به سخن برخی مسؤولان درباره برگزاری رفراندوم واکنش نشان دادند و گفتند: معتقدیم که 22 بهمن روز همبستگی ملت است و مردم برای ایجاد و بقای یک نظام ولایی به میدان آمدند و خون دادند.

ایشان افزودند: متأسفانه امسال در روز 22 بهمن سخنان دشمن شاد کن زده شد و نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم، این سخنان به اندازه‌ای سبب خوشحالی دشمن شد که شبکه بی‌بی‌سی بلافاصله آن را پخش کرد، جمهوری اسلامی یک‌بار رفراندوم را انجام داد و مردم این نظام را با آرای قاطع قبول کردند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی اظهار داشتند: همان مردمی که به نظام اسلامی رأی دادند در انتخابات‌‌ها شرکت کرده و نظام را مجدداً تأیید می‌کنند و در تمامی صحنه‌ها حضور دارند؛ مردم انتخاب خود را انجام داده‌اند و در صحنه‌های گوناگون حضور دارند، مردم هرسال در 22 بهمن و صحنه‌های دیگر رأی آری خود به نظام جمهوری اسلامی را تأیید می‌کنند؛ کسی که این سخنان را مطرح می‌کنند باید به قانون اساسی مراجعه کنند تا بدانند که قانون اساسی چه می‌گوید، حضور و حرکت پرشور مردمی رفراندومی برای تأیید نظام است.

ایشان ادامه دادند: به مسؤولان نصیحت می‌کنیم که از مباحث حاشیه‌ای جدا پرهیز کنند، در 22 بهمن حرکت می‌کنیم که عظمت، قدرت، عزت و وحدت انقلاب را نشان دهیم حال طرح مسائل حاشیه‌ای در این روز چه تناسبی دارد و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

معظم له ابراز داشتند: مسؤولان به جای ایجاد حاشیه مشکلات اقتصادی مردم را درست کنند، برخی به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار در جامعه حضور ندارند و از وضع اقتصادی مردم بی‌خبر هستند و آن‌ها را نمی‌بینند.

ایشان خطاب به مسؤولان عنوان کردند: به جای ایجاد حاشیه، وضعیت بانک‌ها، ارز و معیشت جامعه را درست کنید، اگر که از حل مشکلات مانند بیکاری و گرانی عاجز هستید به مردم بگویید تا بدانند، چرا با حرف‌های حاشیه‌ای مردم را مشغول می‌کنید باید با صداقت سخن بگویید.

ایشان خاطرنشان کردند: گاهی به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره می‌کنند اما در عمل دیده نمی‌شود، در چنین شرایطی پرداختن به این حرف‌های حاشیه‌ای بسیار عجیب است، اگر برخی هوس برگزاری رفراندوم دارند برای معیشت مردم برگزار کنند که بدانند مردم در چه سختی‌هایی قرار دارند.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به طرح برخی مسائل درباره مسأله حجاب گفت: برخی در دانشگاه صحبتی کردند که حجاب در اسلام الزامی نیست و زن می‌تواند هرگونه می‌خواهد برخورد کند و وجوبی برای حجاب نیست.

ایشان افزودند: این فرد استشهاد به فرمایش امام کرده که فرمودند تمسک به فروع تضییع اصول است، این رفتار بسیار عجیب است چرا که حجاب از مسلمات اسلامی است و آیات و روایات درباره آن وجود دارد، این مسأله برای ما که در حوزه فقه می‌خوانیم و فقه می‌گوییم بسیار عجیب است که درباره مسلمات اسلامی این‌گونه صحبت کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع اظهار داشتند: مسأله حجاب بسیار مهم است و نباید به گونه‌ای باشد که افرادی حکم واضح اسلامی را زیر سؤال ببرند، وظیفه ما این است که امر به معروف و نهی از منکر کنیم؛ آیات، روایات و فتاوای فقها اهمیت حجاب از دیدگاه اسلام را تبیین کرده است.

ایشان ادامه دادند: همه مراجع پوشش برای زن و حجاب را واجب می‌دانند، نباید برخی با سخنان نادرست احکام اسلامی را سست کنند، سستی در حجاب خواسته دشمنان بوده و از غرب آمده است؛ متأسفانه برخی در حوزه قم هم به نام حوزه کتابی نوشته‌اند و مطالب عجیبی بیان کرده است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که گاهی کسانی که واقعا تفقه در دین ندارند و برخی مسائل را شنیدند اظهار نظری می‌کنند که در برابر آیات و روایات است، ابراز داشتند: حوزه باید بسیار مراقب باشد چرا که اگر حوزه در برابر منکرات سکوت کند اثرات بدی خواهد داشت، ما نمی‌توانیم سرمان را پایین انداخته و تنها درس بخوانیم، باید با جامعه ارتباط داشته و هوشیار باشیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین