کد خبر: 160274508
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » مهمترین مشکل منطقه خاورمیانه، آمریکا است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری با بیان این که جمهوری اسلامی ایران تحرکات آمریکا در منطقه را زیر نظر دارد، گفت مهمترین مشکل منطقه خاورمیانه آمریکا است.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
مهمترین مشکل منطقه خاورمیانه، آمریکا است
 

به گزارش ایران اسلامی، علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل مقام معظم رهبری و هیئت همراه دیروز (جمعه) با ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین ضمن تأکید بر مشترکات فرهنگی، مذهبی و سیاسی دو کشور در خصوص توسعه روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

ولایتی در این دیدار با بیان اینکه امروز مهمترین مشکل منطقه خاورمیانه آمریکا است، گفت: سفر اخیر تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به منطقه ناشی از شکست‌های میدانی و نظامی آمریکا و ناکامی توطئه‌هایی است که آمریکایی‌ها برای کشورهای اسلامی منطقه در سر می‌پروراندند.

 

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری با اظهار اینکه جمهوری اسلامی با دقت تحرکات سیاسی، نظامی و امنیتی آمریکا در منطقه را زیر نظر دارد، افزود: ایران، عراق و سوریه در تعامل مستمر با یکدیگر اجازه نمی‌دهند آمریکایی‌ها در مناطق کردنشین نفوذ کنند.

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی ابراز کرد: امیدواریم برادران ما در عراق میراث شهدای مبارزه با داعش را حفظ کنند تا بتوانند رویش‌های جدید در این کشور را تقویت نمایند.

 

وی همچنین خطاب به ابراهیم جعفری گفت: امیدواریم شما با سابقه درخشانی که دارید و همچنین با اتقان در مواضع و ایمانی که دارید بتوانید در مدیریت تحولات سیاسی عراق نقش مثبتی را ایفا  کنید.

 

به گزارش العالم، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق نیز در این دیدار با تأکید بر امکانات و ظرفیت‌های درونی عراق گفت: ملت‌ها وقتی تکیه اصلی‌شان بر توانمندی‌های داخلی باشد هیچ دشمنی نمی‌تواند در مقابل آنها بایستد.

 

وی با بیان اینکه "در جریان مبارزه با داعش برای همه روشن شد که ملت و دولت ایران برادران واقعی ما هستند"، گفت: جمهوری اسلامی نقش مهمی در حمایت راهبردی و گفتمانی مقاومت در منطقه دارد.

 

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی دیدگاه‌های خود را مطرح و بر توسعه همه‌جانبه روابط فی‌مابین تأکید کردند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین