کد خبر: 160300675
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » مخالفت دولت و مجلس با افزایش اعتبار یارانه های نقدی و غیرنقدی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نمایندگان پس از بحث و تبادل نظر با این پیشنهاد که درباره افزایش میزان اعتبار یارانه های نقدی و غیرنقدی برای توزیع در خانوارها در سال 97 بود، موافقت نکردند.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
مخالفت دولت و مجلس با افزایش اعتبار یارانه‌های نقدی و غیرنقدی
 

به گزارش ایران اسلامی، در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 97 کل کشور نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد حمیدرضا حاجی بابایی را مورد بررسی قرار دادند.

نمایندگان پس از بحث و تبادل نظر با این پیشنهاد که درباره افزایش میزان اعتبار یارانه های نقدی و غیرنقدی برای توزیع در خانوارها در سال 97 بود، موافقت نکردند.براساس پیشنهاد حاجی بابایی افزایش اعتبار یارانه های نقدی و غیرنقدی از 30 هزار میلیارد تومان تا 41 هزار میلیارد تومان در صورت افزایش درآمدهای این جدول بلامانع عنوان است.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هم با اعلام مخالفت دولت درباره این پیشنهاد، طی سخنانی اظهار داشت: شفاف سازی هر چه بیشتر ارقام و اعداد لایحه بودجه 97 که با موافقت و همکاری دولت مواجه است، شرایط بسیار خوبی را برای سال آینده به وجود می آورد تا مردم از هم ‌اکنون بدانند برای سال 97 مسئولان تقنینی و اجرایی قرار است چه اقدامی برای جامعه انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

توضیح حاجی بابایی درباره حذف یارانه ۲۵ میلیون نفر

وی افزود: دولت در سال آینده حدود 46 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می کند در حالی که این مبلغ در سال های گذشته 42 هزار میلیارد تومان بود و برای افزایش یارانه خانوارها 4 هزار میلیارد تومان اضافه کردیم؛ اما دولت از برنامه از پیش هماهنگ شده با برخی از نمایندگان برای پرداختن به کارهای دیگر مبلغ یارانه‌ها را از 46 هزار میلیارد تومان به 23 هزار میلیارد تومان در لایحه کاهش داد اما این پیشنهاد دولت با موافقت مجلس روبرو نشد و حتما نمایندگان فهیم صلاح مردم را بهتر تشخیص می دهند.

نوبخت با تاکید بر اینکه دولت با تصمیم مجلس هماهنگ خواهد شد و مستقلا اقدامی را در این خصوص انجام نخواهد داد، گفت: با پیشنهاد 41 هزار میلیارد تومانی مشروطی که آقای حاجی بابایی ارائه کرد پیشنهاد معقولی است که با آن موافقیم، هرچند که این عدد با 46 هزار میلیارد تومان مدنظر دولت فاصله دارد و باید برای افرادی که مستغنی هستند فکری کنیم.

بیشتر بخوانید:

سقف درآمدهای دولت از هدفمندی یارانه ها چقدر شد؟

وی بر همین اساس اضافه کرد: اگر یارانه 23 یا 30 هزار میلیارد تومانی تصویب می‌شد یارانه‌ نقدی نیمی از افراد یارانه بگیر برای سال آینده حذف می شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین