کد خبر: 160325897
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » تهیه اطلس محیط زیست منطقه 5/آماده سازی بصری و رنگ آمیزی برای سال نو
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در شهرداری منطقه 5 صورت گرفت

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا، سید محسن اسدی گفت :کلان شهر تهران علاوه بر مشکلات زیست محیطی، ترافیکی، عملکردی، کالبدی با آلودگی های بسیاری مواجه است از طرفی فرایند توسعه استانداردهای مناسب زندگی ، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را با مشکل روبه رو کرده است و به همین دلیل شهرداری منطقه 5 با شناسایی منابع آلاینده آب های سطحی و زیر زمینی، آلاینده های خاک، هوا، صوت، نور وامواج الکترونیکی با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع زیستی توانست برای بهبود فرایند حفظ و کنترل محیط زیست گامی موثر بردارد.

 سرعت بخشیدن و کار آمد کردن سیستم های نظارتی، شناساندن مسائل زیست محیطی به مدیران و تصمیم گیرندگان، ایجاد بستر مناسب برای کاهش پیامدهای نامناسب زیست محیطی و ارتقای آگاهی عمومی در زمینه نگهداشت محیط زیست از مهمترین اهداف اجرایی کردن این پروژه بوده است.

وی افزود: فایل کتاب صوتی اطلس زیست محیطی نیز تهیه و تدوین شده است و امیدوار هستیم تا با تهیه نسخه نرم افزاری و ایجاد شرایط مطلوب تر زیست محیطی در خدمت رسانی به شهروندان پیشگام باشیم. 

همچنین علیرضا علی بخشی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه5 درباره آماده سازی منطقه برای سال نو گفت: با توجه به رسیدن ماه های پایانی سال ، به منظور افزایش زیبایی بصری ، طرح رنگ آمیزی پل های عابر پیاده سطح منطقه آغاز شد. از مجموع 110 پل معمولی و مکانیزه سطح منطقه،  15 پل عابر پیاده شناسایی شده و به منظور جلوگیری از فرسودگی و اصلاح بصری در دستور کار رنگ آمیزی قرار گرفت .

وی افزود: در ابتدا با حذف زوائد فیزیکی موجود بر روی پل ها به وسیله واترجت موشکی شستشوی کامل انجام شد. با تاکید مکرر شهردار منطقه و دغدغه ایشان در زمینه لزوم رنگ آمیزی نقاط کور و خارج از دسترس، با کمک تکنیک جدید اتاقک های معلق با  قابلیت استقرار از سطح زیرین عرشه ، هم زمان سطوح پایین و بدنه بالایی پل ها رنگ آمیزی شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ،  همچنین رنگ آمیزی 7 پل عابر پیاده در سطح منطقه به متراژ  7030 متر مربع در ایام پایانی سال انجام شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین