کد خبر: 160327335
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » باز هم ایستادگی ایرانیان مقابل آمریکا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کارشناس آمریکایی:

یک کارشناس مسائل سیاسی در شهر آلابامای آمریکا تظاهرات روز ۲۲ بهمن مردم ایران به نشانه آزادی از شر امپریالیسم آمریکا را ستود.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
باز هم ایستادگی ایرانیان مقابل آمریکا
 
به گزارش پایگاه خبری ایرانی اسلامی، جیم دبلیو دین، ستون نویس چندین رسانه در سطح جهان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: در سالروز انقلاب اسلامی مردم ایران یک سال دیگر امتناع خود از پذیرش امپریالیسم آمریکایی را جشن گرفتند.

وی در ادامه گفت: هرچند لابی اسرائیل و آمریکا بی وقفه سعی در معرفی ایران به عنوان یک تهدید امنیتی داشته‌اند اما همین قدرت استعماری آمریکا و بریتانیا بود که باعث سرنگونی دولت منتخب ایران در سال ۱۹۵۳ و جانشین شدن یک دولت دست نشانده شد.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه به حمله آمریکا به ایران با حمایت از صدام در جریان هشت سال جنگ تحملیلی اشاره کرد که در آن نه تنها به تامین موشکهای میان برد صدام رضایت نداد بلکه تسلیحات شیمیایی نیز در اختیار رژیم بعثی قرار داد.

به اعتقاد دین بسیاری از آمریکایی‌ها با این قسمت از داستان آشنا نبوده و این بخش معمولا از هرگونه بحث در مورد "تهدید ایران" حذف شده است.

وی برخلاف عقیده برخی از منتقدان در داخل ایران که حمایت دفاعی منطقه‌ای ایران را لطمه‌ای به ساختار کشور در عرصه اقتصادی می‌دانند با این نظر مخالف است. به اعتقاد او زمانی که آمریکا، اسرائیل و کشورهای سنی منطقه با استفاده از داعش برای کنترل به غرب عراق به این کشور حمله کرده و از سوی دیگر با استفاده از شبه‌نظامیان تروریست سعی در تقسیم سوریه داشتند، رهبری ایران با هوشیاری متوجه شد که تمام این مناطق جبهه جنگی برای خود ایران است.

این کارشناس با بیان اینکه نئو محافظه کاران به دنبال انتقام از ایران بابت برجام از طریق ترامپ، اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل شکست امپریالیستها در سوریه و عراق هستند، تاکید کرد که ایران نقش حیاتی در نجات عراق از طریق گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت مردم داشته و باید به مسیر خود در مقابله با گروه‌هایی که خواستار شکست صلح هستند ادامه دهد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین