کد خبر: 160328064
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » همه چیز برای مناظره آماده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
به نظر می رسد کی روش اینگونه مدعی است:

همه چیز برای مناظره آماده است حداقل کی روش اینگونه مدعی است.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرگزاری تهران؛ کارلوس کیروش حرفی از مصاف رودررو نمی‌زند و فقط می‌خواهد همان برنامه به اوهم فرصت بدهد. گویا مربی پرتغالی آنقدر از موجه بودن دفاعیاتش اطمینان دارد که از همین حالا از علی کریمی خواسته خودش را برای عذرخواهی آماده کند. در بخشی از متن بیانیه کی‌روش می‌خوانیم: «از پریشانی و آشفتگی‌های ایجاد شده برای خودم و تیم ملی متاسفم. همانطور که قول داده بودم در موقعیت مناسب (زمان و مکان مناسب) به مسايل پاسخ می‌دهم. به منظور تفهیم حقیقت، برقراری دوباره نظم و عزت به تیم ملی و همچنین برای دفاع از خودم به این وسیله اعلام می‌کنم که امروز درخواست خود را برای شرکت در برنامه 90 شبکه سه در زمان و تحت شرایط مصاحبه‌ای مشابه به آقای عادل فردوسی‌پور اعلام و ابراز داشتم. بنده بدون تردید به همه دروغ‌ها و اتهامات نادرست که آقای علی کریمی کاملا غیرمنصفانه، غیر وفادارانه و ناعادلانه به من وارد کرده یکی‌یکی پاسخ خواهم داد. به این ترتیب و با انجام این کار از طرف من، این وظیفه و مسوولیت آقای کریمی است که از کارلوس کی‌روش و هواداران تیم ملی فوتبال ایران به خاطر گمراه کردن افکار عمومی با صحبت‌های غیرمنصفانه و ناعادلانه و نیش و کنایه عذرخواهی کند. آقای کریمی وظیفه دارد که اسامی دست‌های پشت پرده‌ای که ایشان را با این دروغ‌ها و اطلاعات نادرست و غلط  گمراه کردند و چنین وضعیت شرم‌آوری را برای همه ما به خصوص بازیکن سابق تیم‌ملی با 124 بازی ملی پدید آوردند افشا و با این کار به تیم ملی خدمت کند. امید و یقین دارم که بعد از حضورم در برنامه 90 همه ما با چهره دست‌های پشت پرده‌ای که به آقای کریمی اطلاعات غلط داده‌اند آشنا خواهیم شد و به این ترتیب یک بار برای همیشه تیم ملی متحد و منسجم ما می‌تواند در آرامش کار کند و روی وظایف و اهدافش تمرکز نماید.»

کی‌روش به سایت فدراسیون کاری ندارد.

نخست آنکه کی‌روش بر خلاف رویه عجیبش در سال‌های اخیر مبنی بر اطلاع‌رسانی از طریق صفحه شخصی فیس‌بوکش، این بار بیانیه مزبور را از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر کرد. نکته دوم این‌که کی‌روش این بار از عبارت تنش‌آفرین «اتهامات بزدلانه» استفاده نکرد و صفت بحث‌برانگیز مورد اشاره را به «ناعادلانه» تغییر داد. نکته سوم این است که به طور کلی لحن کی‌روش در بیانیه جدیدش نرم‌تر شده و به نظر می‌رسد با فروکش کردن هیجانات و عصبانیت او در جریان پخش مناظره، این مربی سعی کرده موضع منظقی‌تری مقابل ستاره پیشین تیم ملی کشورمان اتخاذ کند. نکته آخر هم این است که کی‌روش در چند فراز از این بیانیه به صراحت مدعی شده دستهایی پشت پرده وجود دارد که صحنه‌گردانی این بازی بر عهده آنهاست. سرمربی تیم ملی کشورمان با تاکید بر اینکه به کریمی اطلاعات غلط داده شده، تصریح کرده در برنامه نود هویت این گروه پشت پرده را افشا خواهد کرد. آیا فاز جدید از روشنگری در فوتبال ایران در راه است؟

کریمی دعوت به مناظره را پذیرفت

کریمی که این روزها سرش برای این بحث و جدلها درد می کند بلافاصله بعد از انتشار بیانیه کی‌روش روی کانال شخصی‌اش به این موضوع واکنش نشان داد. موضع کریمی کوتاه اما بسیار مهم بود. او نوشت: «خیلی هم خوب؛ فقط من هم باشم لطفا!» این یعنی کریمی برای مناظره با سرمربی تیم ملی اعلام آمادگی کرده است، هرچند بسیار بعید به نظر می‌رسد عادل این بار هم کریمی را به استودیو فرا بخواند. خود کی‌روش هم در بیانیه‌اش تاکید کرده خواهان فضایی مشابه برای مصاحبه است و چون دفعه قبلی خبری از رویارویی مربی پرتغالی با کریمی نبود، این بار هم بعید است جادوگر روبه‌روی کی‌روش نشانده شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین