کد خبر: 160328075
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » فعال شدن بخش مسکن می تواند به رونق اقتصادی کشور کمک کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استاندار قزوین:

قزوین- استاندار قزوین گفت: با رونق ساخت و سازها در بخش مسکن می توان ضمن فعال کردن صنایع دیگر به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور کمک کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرنگار مهر،عبدالمحمد زاهدی روز شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: شورای گفتگو ظرفیت بسیار خوبی است که می تواند به شناسایی و رفع مشکلات صنعت و تولید هم کمک کند.

وی افزود: بخش خصوصی استان قزوین بسیار توانمند است و ما نیز باید از شورای گفتگو برای بیان دغدغه و مشکلات بخش تولید در صنعت و کشاورزی، گردشگری و خدمات و سایر حوزه ها استفاده کنیم تا بتوان بر مشکلات فائق آمد.

بخش مسکن؛ راهکار خروج از رکود است

استاندار قزوین یادآورشد: توجه ویژه به بخش مسکن از مهمترین راهکارهای خروج از رکود است و اگر بتوانیم به این بخش توجه کنیم می توان امیدوار بود سایر بخش ها نیز فعال شود.

وی گفت: از مدیران استان بویژه مسئولان بانکها انتظار داریم پرداخت تسهیلات بانکی به بخش مسکنرا در اولویت قرار دهند تا شاهد خروج این بخش از رکود باشیم.

زاهدی تصریح کرد: در صورت فعال شدن حوزه ساختمان می توان ضمن ایجاد فرصت های شغلی جدید برای افراد بیکار چند صنعت وابسته دیگر اعم از کاشی و سرامیک، درب و پنجره، چوب و فلز و دهها شغل دیگر را فعال و وارد چرخه تولید کرد و به اشتغال رونق بخشید.

وی بااشاره به پیگیری اجرای قانون رفع موانع تولیداظهارداشت:لازم است کمیته ای شامل نمایندگان بانکها، استانداری وبخش خصوصی برای نظارت بر نحوه اجرای این قانون در استان تشکیل شود و بادرخواست متقاضی، نسبت به آزاد شدن وثیقه‌های مازاد و یا تبدیل وثیقه متناسب با میزان باقیمانده تسهیلات واحدهای تولیدی اقدام کند.

استاندار قزوین افزود: شاخص های مهم اقتصادی استان از جمله اشتغال و تخصیص اعتبار به طرح ها و اثربخشی آنها باید در پایان سال بررسی شود تا دلیل کاهش یا افزایش این شاخص ها استخراج شده و مورد استفاده کارشناسی قرار گیرد.

وی اظهارامیدواری کرد با کمک بخش خصوصی و شورای گفتگو بتوان با سرعت بیشتری مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان در بخش های مختلف استان را حل کرد.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین