کد خبر: 160330192
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » نمازجماعت در ۱۰۷۳ مسجد مازندران برگزار می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس ستاد اقامه نماز مازندران:

ساری- رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران از برگزاری نماز جماعت در یک هزار و ۷۳ مسجد این استان خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابراهیمی ظهر شنبه در ستاداقامه نماز استان با بیان اینکه بخش‌نامه‌های ستاد اقامه نماز کشور در بالاترین تراز در استان مازندران عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: اما امر نماز تنها مختص به یک دستگاه فرهنگی یا یک جمعیت نبوده و این امر یک عزم عمومی را می‌طلبد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران، سه محور اصلی و مد نظر این ستاد را خانه و خانواده، آموزش و پاسخ به شبهات اندیشه و فکر جوانان و الگوها برشمرد و افزود: الگوها می‌تواند والدین، معلمان، گفتمان‌های اجتماعی و یا متفکران، صاحب‌نظران و مبلغان باشند.

وی با بیان اینکه تا این سه مجموعه عملیاتی نشود و هزینه لازم فراهم نباشد ما نمی‌توانیم مدعی باشیم که فرهنگ نماز توانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند، گفت: با این حال، خدمات انجام‌شده را نمی‌توان نادیده گرفت.

ابراهیمی با اشاره به انجام رصد برای اقدامات مورد نیاز در امر نماز، گفت: جلسات شورای نماز برای رابطان و شورای دستگاه‌ها در سطح شهرستان‌ها تشکیل شد تا تبلیغ نماز داشته باشند.

وی از جمله اقدامات این ستاد به فضاسازی محیطی توسط دبیران ستاد اقامه نماز کشور و استان، برگزاری اجلاس نماز و فضای مجازی اشاره کرد و بر انجام تمهیدات لازم در رابطه با شهرک‌های جدیدالتاسیس تأکید کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران خاطرنشان کرد: کارگروه کمیته نظارت با محوریت اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای بررسی وضعیت نمازخانه‌های بین‌راهی، ترمینال‌ها، پارک‌ها، سکوهای نمازی جهت ایجاد فضای مناسب برای مسافرین تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در یک هزار ۷۳ مسجد استان نماز جماعت برگزار می‌شود، بر تلاش برای اقامه نماز صبح تأکید کرد و افزود: در ۲۶۲ مسجد نماز صبح برگزار می‌شود و بیشترین موفقیت را در این رابطه در تنکابن داشته‌ایم.

ابراهیمی از دیگر اقدامات این ستاد برنامه آموزش دعوت فرزندان به نماز، نشست‌های دانشجویی و دانش‌آموزی، مسابقه سراسری کتابخوانی با موضوع نماز، طرح یاوران نماز، برگزاری دوره امر نماز برای زوج‌های جوان و طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌ها با آموزش احکام به بیماران اشاره کرد.

وی با اشاره به سن تکلیف دختران در پایه سوم، از دوره‌های آموزشی مهارت‌افزایی معلمان پایه سوم خبر داد و بر توجه به جایگاه ائمه جماعات در سطح مدارس تأکید کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان با تأکید بر شرکت مدیران در امر نماز در ادارات، بر وجود نظارت در این زمینه تأکید و به برگزاری کلاس آموزشی در این رابطه در طرح مکنت اشاره کرد.

ابراهیمی با اشاره به بررسی شورای سیاست‌گذاری اقامه نماز در رابطه با موارد مورد نیاز برای فرهنگ‌سازی نماز در سطح هر استانی، خواستار اجرایی شدن بخش‌نامه ۱۷ ماده‌ای وزیر کشور شد.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین