کد خبر: 160336723
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » پاک سازی مسیل ها و کانال های غرب تهران در فصل بارش
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به منظور جلوگیری از آب گرفتگی و آلودگی های زیست محیطی و مدیریت روان آب ها، مسیل ها و کانال های منطقه 5 پایتخت درفصل بارش، پاک سازی و لایروبی شد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:
به گزارش تهران پرس ، علیرضا علی بخشی معاون امور شهري و فضاي سبز اين منطقه با  اعلام این خبرگفت: با هدف جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و جاری شدن سیل، با انجام بازدیدهای روزانه از رودخانه ها و رفع آب گرفتگی از کانال های سرپوشیده ، عملیات پاک سازی آب روها انجام و وقوع سیلاب و احتمال خطر پذیری در مسیل های غرب تهران کنترل شده است .
 
علی بخشی با اشاره به اینکه بیش از 35هزار متر مسیل وکانال در سطح منطقه 5 واقع شده است اظهار داشت: مسيل ها و کانال های وسک، زرنو، الوند، شقایق، آزادی، دره زغالی و... پاک سازي و لايروبي شدند .
 
وی همچنین از لايروبي مکانيکي مسیل صادقیه خبر داد و افزود: این مسیل به طول 4هزار مترطول از فلکه دوم صادقیه آغاز و به رودخانه کن متصل می شود و با توجه به اینکه بستر مسیل  به صورت طبیعی بوده وحجم قابل توجهی از رسوبات درکانال انباشته می شود بنابراین لایروبی امری اجتناب ناپذیر است . بدین منظور جمع آوری و دپوی این رسوبات به صورت مکانیزه انجام شد. 
 
معاون شهردار منطقه پاکسازی کانال های سر پوشیده و حوضچه های رسوب گیردر مسیل ها ورودخانه ها را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد .
 
 وی افزود: با جمع آوری رسوبات و ضایعات از رودخانه های غرب تهران، ظرفیت مسیل های منطقه 5 افزایش یافته و آماده بارش های احتمالی شد.
 

منبع : روابط عمومی شهرداری منطقه5

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین